چهارشنبه - ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اخبار / انهدام یکصد و هفتاد و پنجمین مین دریایی رژیم ایران توسط ائتلاف عربی

انهدام یکصد و هفتاد و پنجمین مین دریایی رژیم ایران توسط ائتلاف عربی

اؤیرنجى : ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج‌شنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد که ۱۷۵ مین دریایی ساخت رژیم ایران را که پیکارجویان حوثی به صورت نامنظم در یمن کار گذاشته بودند را پیدا و منهدم کرد.

براساس بیانیه‌ منتشر شده این مین‌ها ساخت ایران و از نوع «صدف» بوده‌اند و ائتلاف عربی اعلام کرد که کارگذاری مین‌های دریایی تهدید جدی برای دریانوردی بین‌المللی و اقتصاد جهانی است.

گروه‌های مهندسی خنثی‌سازی مین در یمن روز چهارشنبه هم مقداری از مین‌ها و مواد منفجره‌ای که پیکارجویان حوثی در مسیرهای شهرستان‌ها خب و الشعف در شمال استان جوف کارگذاشته بودند را منفجر کردند.

سرتیپ امین العقیلی مدیر برنامه مین‌روبی در ارتش یمن اعلام کرد تیم‌های مهندسی تا کنون ۲۵۰ مین که حوثی‌ها در راه‌ها و مناطق مسکونی شهرستان‌های خب و الشعف کارگذاشته بودند را منهدم کردند و مناطق گسترده‌ای را پاکسازی و راه‌های مختلفی را ایمن و استفاده از آنها را برای مردم یمن ممکن کردند.

با این حال مدیر برنامه مین‌روبی ارتش یمن از مردم خواست که از مسیرهای متروکه عبور نکنند و برای رفت و آمد تنها از مسیرهای علامت‌گذاری شده استفاده کنند.

گروه‌های مین‌روب کماکان به جستجو و خنثی‌سازی مین‌های کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها ادامه می‌دهد و تا علاوه بر ایمن‌سازی راه‌ها و مناطق مسکونی، مانع از کشته و زخمی شدن تعداد بیشتری از مردم یمن شوند.

در آخرین مورد از قربانیان مین یک شهروند یمنی در شمال شهرستان الحزم در استان الجوف در شمال شرق یمن بر اثر انفجار مین کشته و یک کودک به شدت زخمی شد.

کمیته حقوق بشر این استان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه در نتیجه انفجار مینی که حوثی‌ها در منطقه وادی هراب در شمال شهرستان الحزم کاشته بودند رخ داد و در نتیجه آن یک شهروند غیرنظامی به نام علی الصیدی کشته و کودکی به نام فایز علی شمعان به شدت مجروح شد.

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *