خانه / اخبار / انگلیس پس از توقیف کشتی اش توسط رژیم ایران در فکر تحریم های جدید علیه این رژیم است!

انگلیس پس از توقیف کشتی اش توسط رژیم ایران در فکر تحریم های جدید علیه این رژیم است!

اؤیرنجى: به نوشته روزنامه “دیلی تلگراف”، در پی توقیف یک نفتکش بریتانیایی توسط رژیم ایران دولت بریتانیا در فکر تحریم‌های تازه علیه این کشور است. طبق این گزارش، قرار است وزیر خارجه بریتانیا اقدام‌های جدید علیه رژیم ایران را اعلام کند.

روزنامه “دیلی تلگراف” چاپ لندن می‌نویسد، جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا ممکن است یکشنبه ۳۰ تیر (۲۱ ژوئیه) اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی علیه رژیم ایران را اعلام کند.

به نوشته این روزنامه، این اقدام‌ها که در واکنش به توقیف یک نفتکش بریتانیایی در آب‌های خلیج عربی توسط سپاه پاسداران تروریستی رژیم ایران انجام می‌شود ممکن است شامل مسدود کردن دارایی‌ها و منابع مالی مسئولان این رژیم باشد.

”دیلی تلگراف” ادامه می‌دهد، بریتانیا ممکن است از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا بخواهد، تحریم‌هایی که تا پیش از رسیدن به توافق اتمی با رژیم ایران (برجام) علیه این کشور برقرار بود را بار دیگر به جریان بیاندازند. این تحریم‌ها از سال ۲۰۱۶ بعد از بسته شدن توافق اتمی از میان برداشته شد.

همچنین ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام اعلام کرد در حال تشکیل یک عملیات چندملیتی دریایی با نام «عملیات گذربان» است، تا نظارت و امنیت در آب‌های بین‌المللی را افزایش دهد.

سنتکام روز شنبه با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد هدف از عملیات گذربان «پیشبرد ثبات حمل‌ و نقل دریایی، اطمینان از عبور آزادانه و کاهش تنش در آب‌های بین‌المللی» از جمله در همه نقاط خلیج‌ عربی، تنگه هرمز، تنگه باب‌المندب و دریای عمان است.

در بیانیه سنتکام آمده است ایالات متحده به همکاری با متحدان و شرکای خود در اروپا، آسیا و خاورمیانه در زمینه جزئیات و توانایی‌های لازم برای علمیات گذربان ادامه خواهد داد تا «آزادی حرکت در آب‌های منطقه» را ممکن کند و از این خطوط حیاتی کشتیرانی «حفاظت» کند.

پیش از این نیز ژنرال کنث مک‌کنزی، فرمانده سنتکام ۲۷تیرماه، اعلام کرده بود «در حال حاضر ما در حال گفتگو با جامعه جهانی برای آزادی کشتیرانی در خاورمیانه، از جمله گذر از تنگه هرمز و باب‌المندب، هستیم.»

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *