سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / آذربایجان / ان .جی .او های آزربایجانی ،دریاچه اورمیه را از وجود زباله پاکسازی نمودند

ان .جی .او های آزربایجانی ،دریاچه اورمیه را از وجود زباله پاکسازی نمودند

اؤیرنجی ان.جی.او های آزربایجانی برای نشان دادن اهمیت احیای دریاچه اورمیه و حفظ محیط‌زیست اقدام به جمع‌آوری زباله‌ها و رکاب‌زنی برای دریاچه اورمیه نمودند.

به گزارش اؤیرنجى ،دیروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ سازمان‌های‌مردم‌نهاد آزربایجان از شهرهای تبریز و اورمیه برای نشان دادن اهمیت محیط‌زیست در زندگی مردم اقدام به جمع‌آوری زباله‌ها از اطراف دریاچه اورمیه کرده و در اطراف دریاچه اورمیه به مسافت ۴۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری کردند.

اعضای انجمن همیاران محیط زیست زیرمجموعه خانه محیط زیست دیروز به همراه دیگر انجمن‌های مردم نهاد برای زنده کردن اهمیت دریاچه اورمیه اقدام به پاکسازی محیط اطراف دریاچه کردند. همچنین در اقدامی سمبولیک، فعالین محیط زیست در اطراف دریاچه اورمیه به طول ۴۰ کیلومتر رکاب زدند.

با وجود بی توجهی های دولت و حاکمیت فارس در راستای احیای دریاچه اورمیه و نابودی زیست بوم آزربایجان جنوبی، فعالین ملی مدنی آزربایجان و فعالان محیط زیستی همیشه با وجود فشارهای نهاد های امنیتی ،بازداشت و شکنجه و زندان های فراوان و در این اواخر قتل هایی که در زندان های حاکمیت فارس به بهانه های واهی جاسوسی به نام فعال محیط زیستی انجام گرفته و فعالان محیط زیستی آزربایجانی همچون کاووس سید امامی را به قتل رسانیده است نیز ،دوستداران و حافظان همیشگی محیط زیست آزربایجان و دریاچه اورمیه با در دست گرفتن جان خود حتی با انجام حرکت های نمادین و رسانه ای کردن این فاجعه ی زیست محیطی و آواره شدن ملت آزربایجان بعد از خشکیده شدن دریاچه اورمیه و جلوگیری از نابودی اکوسیستم آزربایجان از هیچ عمل و اقدامی دریغ ننموده اند.

بیشتر بخوانید

زنان و دختران آزربایجانی با چشمانی اشک آلود پشت درهای بسته استادیوم سهند ماندنی شدند! +ویدئو

اؤیرنجى : تراختور آزربایجان در میان هشتاد هزار طرفدار جنس مذکر خود پیروز نبرد با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *