سه شنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی ؛ تبرئه سه فعال ملی آزربایجانی در دادگاه تجدیدنظر اورمیه! + سند

اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی ؛ تبرئه سه فعال ملی آزربایجانی در دادگاه تجدیدنظر اورمیه! + سند

اؤیرنجى : سه تن از فعالین ملی آزربایجانی به نام های اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی که با اعتراض معاون دادستان اورمیه در دادگاه تجدیدنظر این شهرستان مورد محاکمه قرار گرفته بودند از اتهامات وارده تبرئه گردیدند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی؛شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آزربایجان غربی به مستشاری ” حسین حقی ” و ” روح‌اله محبوبی ” امروز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹٨ با صدور حکمی اولدوز قاسمی، امیر ستاری رئوف و جواد احمدی یئکانلی سه فعال حقوق تورک را که در دوازدهمین سالگرد مراسم شهدای سولدوز مرتبط با قیام سراسری آزربایجان دستگیر شده بود را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

این سه فعال ملى آزربایجانی در فروردین ماه سال جاری توسط دادگاه کیفری دو سولدوز از اتهامات مطروحه تبرئه و در پی اعتراض معاون دادستان اورمیه مرکز استان آذربایجان غربی با دریافت ابلاغیه ای به این دادگاه احضار شده بودند.

این دادگاه در پی اعتراض معاون دادستان نسبت به تبرئه این افراد در دادگاه بدوی برگزار گردیده بود که نهایتا دادگاه تجدید نظر نیز حکم دادگاه بدوی را عینا تائید و به فعالین دستگیر شده ابلاغ کرد.

در حکم دادگاه تجدید نظر آورده شده:
«دلایل و مستندات موجهی که به اساس رسیدگی و اصدار رأی خدشه وارد نماید نیست».

لازم به ذکر است؛
روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۹۸، جلسه دادگاه تجدید نظر اولدوز قاسمی، امیر ستاری رئوف و جواد احمدی یئکانلی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان غربی برگزار شده بود.

همچنین امیر ستاری رئوف، زندانی سیاسی زندان تبریز به جلسه دادگاه منتقل نشده و قاضی پرونده روح‌اله محبوبی از پذیرش لایحه دفاعی دو فعال دیگر به دلیل نگارش با زبان تورکی امتناع کرده بود.

بیشتر بخوانید

زن ستیزی رژیم ایران ؛ ممنوعیت هرگونه فعالیت زنان در رشته ورزشی بوکس!

اؤیرنجى : بنا بر گفته های حمید زنگنه‌منش دبیر هیات بوکس استان  خوزستان با توجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *