خانه / اخبار / اپوزیسیون دولت آرژانتین را به سرپوش گذاشتن بر ماجرای هواپیمای سپاه تروریستی قدس متهم کرد

اپوزیسیون دولت آرژانتین را به سرپوش گذاشتن بر ماجرای هواپیمای سپاه تروریستی قدس متهم کرد

اؤیرنجی؛ دولت آرژانتین توسط اپوزیسیون این دولت به تلاش برای «سرپوش گذاشتن» بر قضیه هواپیمای بوئینگ ونزوئلایی-ایرانی مرتبط با «نیروی قدس» سپاه پاسداران ایران متهم شد.

به گزارش خبرگزاری «مرکوپرس»، سه‌شنبه ۲۱ ژوئن، اپوزیسیون علیه آنیبال فرناندز، وزیر امنیت و آگوستین روسی، رئیس سازمان امنیت ملی آرژانتین به اتهام تلاش برای سرپوش گذاشتن بر این قضیه پرونده قضایی تشکیل داد.

به گفته شاکیان، مقامات دولتی از همان ابتدا تلاش کردند نه تنها ابعاد واقعی این «رسوایی» را پنهان کنند، بلکه سعی کردند درباره سرنشینان این هواپیما، که «در خدمت سازمان‌های تروریستی» بودند، و «آرامش و امنیت کشور و منطقه» را به خطر انداخته بودند، «بهانه‌تراشی» کنند.

شکایت اپوزیسیون، با استناد به گزارش پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی»، تاکید کرد: «غلامرضا قاسمی بی‌تردید عضو نیروی تروریستی قدس است که در خدمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، سازمانی است که درگیر فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان است.»

در واکنش به شکایت قضایی اپوزیسیون، آلبرتو فرناندز، رئیس‌جمهوری آرژانتین در گفت‌وگویی رادیویی مدعی شد که اپوزیسیون تلاش دارد از طریق پیوند دادن قضیه هواپیمای ونزوئلایی-ایرانی با بمب‌گذاری آمیا و تروریسم، «سود سیاسی» کسب کند.

به گفته «مرکوپرس»، اظهارات رئیس‌جمهوری آرژانتین با موضع واشینگتن مبنی بر اینکه غلامرضا قاسمی، خلبان بوئینگ ۷۴۷، یک «تروریست بین‌المللی» است که در عملیات‌های تروریستی مختلفی شرکت داشته است، تضاد دارد.

اف‌بی‌آی در گزارشی که برای قاضی فدرال، فدریکو ویلنا از لوماس دی زامورا، که مسئول این پرونده است، فرستاد، تاکید کرد که قاسمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت «فارس ایر قشم» و عضو نیروی قدس سپاه پاسداران است.

در گزارش اف‌‌بی‌‌آی آمده است: «وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ فارس ایر قشم را به دلیل نقش مستقیم آن در فعالیت‌های تروریستی و کمک‌ به نیروی قدس و شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران، که هر دو به‌عنوان نهادهای تروریستی معرفی شده‌اند، مورد تحریم قرار داد.»

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *