خبر فوری
خانه / مقاله / اکبر آزاد : ادعای استاندار آزربایجان غربی ، همراهی وی با جنایتکاران علیه ملت آزربایجان را نشان می دهد !

اکبر آزاد : ادعای استاندار آزربایجان غربی ، همراهی وی با جنایتکاران علیه ملت آزربایجان را نشان می دهد !

من با اهانت به خلق ها از جمله با هر گونه اهانت به خلق های آسوری، عرب، کرد، ارمنی، فارس و… به شکل اصولی و جدی مخالف هستم.
به نظر من اهانت به خلقها ویا ملتها به نوعی نشانه عقب ماندگی فرهنگی میباشد.
علاوه بر آن خواهی – نخواهی ملت ترک آذربایجان به جبر همسایه ی ملتهای آسوری، عرب، کرد، ارمنی، فارس و… می باشد. و این همسایه گی دائمی میباشد ولازمه آن احترام متقابل است. ما ترکها ضمن رعایت اصل احترام متقابل؛ خصوصیتهای ملت خود را درسطح وسیع، گسترده و عمیق باید بشناسیم و این شناخت را روز آمد بکنیم. در حالی که به دیگران احترام میگذاریم، برای دفاع منطقی از موجودیت ملت تورک خود نیز باید آمادگی کافی داشته باشیم.
××
به قرار اطلاع استاندار «غیربومی و تحمیلی» آذربایجان غربی اخیرا در جمع دانشجویان در یک اظهار نظر نژادپرستانه ادعا کرده است: در مقطع جنگ جهانی اول جلوهای آسوری به سرکردگی اسقف مارشیمون هیچ جنایت و قتل عامی انجام نداده است. این ادعا فی نفسه نژادپرستانه وبیانگرهمراهی و رضایت ایشان از جنایات عوامل اسقف مارشیمون(رهبر جیلوهای آسوری)، جنایات عوامل آندرانیک(رهبر ارامنه داشناکسوتیون) و جنایات عوامل اسماعیل سیمیتقو(فرمانده کردهای یاغی)را نشان میدهد. درباره این جنایات اسناد و مدارک معتبر فراوانی وجود دارد. این شخص(استاندار تحمیلی آذربایجان غربی) اگر چنین مطلبی را بیان کرده است(به خاطر اینکه دروغ خیلی بزرگ است شک کردم) از دوحالت خارج نیست:

۱- ایشان مغرض هستند و با این حرفها در واقع میخواهد جنایات تحت فرماندهی اسماعیل سیمیتقو را لاپوشانی و انکار کند. اگر چنین باشد احتمالا به نوعی با سیمیتقو منسوبیت دارد.

۲- احتمالا ایشان سواد تاریخی ندارند، در این صورت پیشنهاد میکنم برای رفع بی سوادی خود، به آن اسناد فراوان و معتبرکه درباره جنایات مارشیمون، آندرانیک، سیمیتقو و دیگران وجود دارد، مراجعه و مطالعه کنند. یکی دوتایش را من معرفی میکنم :

الف -کتاب «اورمیه درمحاربه عالم سوز» (گزارش روزانه کارگزار دولت مرکزی ازجنایات عوامل اسقف مارشیمون(رهبر جیلوهای آسوری) جنایات عوامل آندرانیک(رهبر ارامنه داشناکسوتیون) جنایات عوامل اسماعیل سیمیتقو(فرمانده کردهای یاغی) که به نوشته آن کتاب بیش از ۲۰۰ هزار نفر ترک مسلمان و شیعه را در آذربایجان (اورمیه، سلماس، خوی و…) قتل عام کردند.
این کتاب توسط «کاوه بیات» برای چاپ اماده شده است و از نشریات وزارت خارجه جمهوری اسلامی میباشد.

ب – کتاب «تاریخ هیجده ساله آذربایجان» نوشته احمد کسروی (ضد ترک)
پ – و . . . .
ضمنا به ایشان (استاندار تحمیلی آذربایجان غربی)پیشنهاد میکنم مطالبی هم در باره «شیخ عبیدالله» که به خاطر جنایاتش مشهور به «ابن زیاد» شده بود بخوانند.
البته خواندن منابع فوق برای ما ترکان آذربایجانی واجب تر است !

بیشتر بخوانید

خورداد اولای‌لاری، تورک اویانیش سوره‌جی باخیمیندان / محمد رحمانی فر

  ۱۳ ایل بوندان قاباق، ایران قزئته‌سینده یاییملانمیش بیر کاریکاتور بو اؤلکه‌ده یاشایان تورک‌لری خیاوان‌لارا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *