خانه / آذربایجان / اکبر حسینی ؛ سرباز وظیفه اهل مرند در زندان تبریز مورد شکنجه قرار گرفته است!

اکبر حسینی ؛ سرباز وظیفه اهل مرند در زندان تبریز مورد شکنجه قرار گرفته است!

اؤیرنجی : اکبر حسینی، سرباز وظیفه اهل مرند به صورت بلاتکلیف در بند ۶ در زندان رژیم ایران در تبریز در بازداشت بسر می‌برد.

اتهام آقای حسینی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده و گفته میشود که تداوم بازداشت او به دلیل عدم توانایی مالی در تامین وثیقه صورت گرفته است.
بنا به اظهار یک منبع مطلع مصداق این اتهام، فعالیت های آقای حسینی در فضای مجازی عنوان شده است.

این سرباز وظیفه زندانی آزربایجانی طی پیامی گفته که آزادی مشروط او را لغو کردند تا تحت فشار قرارش دهند. در طی این مدت توسط پلیس آگاهی و امنیت مرند مورد ضرب و شتم شدید تا حد مرگ قرار گرفته و تهدید به خودکشی ساختگی با سیانور کرده اند!

این زندانی زندان مرکزی تبریز در بند ۶ نظامی یک ماه است بیمار شده و هیچکس پاسخگو نبوده و به او رسیدگی پزشکی نشده و خانواده‌اش از وضعیت او بی خبر هستند.

میراکبر حسینی، فرزند میرقادر پیشتر نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی نخستین بار در تاریخ ۱۵ دیماه ۹۹ در پی حمایت از مادران دادگاه جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت و توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک استان آزربایجان شرقی به ریاست قاضی سیدرضی رضوی کهلمویی و مستشاری عبداله شاکری به اتهام “عضویت در جمعیت های معارض کشور” به ۹ ماه حبس و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا در تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ با درخواست آزادی مشروط وی موافقت شده و از زندان آزاد شد.

بیشتر بخوانید

تبریز؛ چهارمین مراسم سالگرد بزرگداشت استاد حسن دمیرچی

اؤیرنجى: مراسم چهارمین سالگرد درگذشت حسن هرگلی موزیسین و فعال ملی مدنی سرشناس آذربایجانی  در تبریز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *