دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه / اخبار / ایران خودرو و سایپا بلای جان مردم ؛ ۳۱ هزار نفر در پی تصادف‌های رانندگی در ۹ ماه اخیر در جغرافیای ایران کشته شده اند!

ایران خودرو و سایپا بلای جان مردم ؛ ۳۱ هزار نفر در پی تصادف‌های رانندگی در ۹ ماه اخیر در جغرافیای ایران کشته شده اند!

 

اؤیرنجی : ماه گذشته در اکثر تصادفاتی که صورت گرفته ایربگ بسیاری از ماشین های تولیدی ایران خودرو و سایپا که بلای جان مردم شده اند باز نشده و این نیز سبب کشته شدن سرنشینان در تصادفات بوده است!

.حالا رییس پلیس راهور ناجا که خود مسئول صدور تاییدیه‌های لازم برای ایمنی خودروهاست، اظهارات اخیر خودروسازان در مورد باز نشدن کیسه‌ هوا را به «مزاح» تشبیه کرده است.

در اواخر دی ماه تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودرو در محور بهبهان –رامهرمز رخ داد که در اثر آن یک زن و چهار مرد کشته و ۴۱ نفر نیز مصدوم شدند و ایربگ هیچ‌یک از ده‌ها خودروی خسارت دیده باز نشد.

او درباره تاییدیه‌های لازم برای ایمنی خودرو توضیح داده «ابتدا یک خودروی سمپل را برای نمونه می‌فرستند و برایش تاییدیه می‌گیرند اما چرا همین دستگاه‌های مسئول، دیگر در خط تولید نمی‌روند بازدید دوره‌ای کنند؟»

از طرفی رئیس پلیس راهور ناجا از مرگ بیش از ۱۳ هزار نفر بر اثر تصادف در سال جاری خبر داده است که بیشترین تصادفات مربوط به خودروهای سواری و در وهله بعدی متعلق به موتورسیکلت است.

بیشتر بخوانید

از ترس اعتراضات وزارت کشور دستور داد تمام مسابقات فوتبال در جغرافیای ایران نام بدون تماشاگر برگزار شود

اؤیرنجی: به بهانه کرونا اما از واهمه بالا گرفتن اعتراضات به نابرابری، وزارت کشور دستور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *