سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / بازاریان تهران در پی سقوط ارزش ریال اعتصاب نمودند + ویدئو

بازاریان تهران در پی سقوط ارزش ریال اعتصاب نمودند + ویدئو

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو آلمان، بخشی از بازاریان تهران اعتصاب کردند و مغازه‌های خود را بستند. کسادی بازار و ثبات نداشتن قیمت ارز از جمله دلایل اعتصاب‌ کنندگان است. 

در برخی گزارشها آمده است: بازار تهران در اعتصاب است از بازاریان حمایت کنیم. بنا به فراخوان قبلی از صبح امروز۲۴اردیبهشت۹۷ اعتصاب بازار تهران و تجمع در مقابل درب مسجد شاه شکل گرفت. پاساژ علاالدین کامل بسته شده است و بازاریان به سمت درب مسجد شاه میروند.

فراخوان مجدد بازار روز گذشته در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی شد. و پس از رای گیریهای متعدد برای شروع اعتصاب نظر خواهی و به اطلاع عموم بازاریان رسید.

یک روزنامه اسرائیلی با اشاره به سقوط ارزش ریال خواستار جنگ اقتصادی علیه رژیم ایران شد و نوشت: سقوط آزاد ریال، نشان می‌دهد که اقتصاد جمهوری اسلامی چقدر آسیب‌پذیر است.

این روزنامه نوشت: افزایش فشار اقتصادی علیه رژیم ایران، به آمریکا کارت قدرتمندی می‌دهد، زیرا این فشار ممکن است باعث مشکلاتی در داخل ایران شود. گزارش شده که مقاماتی در دولت ترامپ، دقیقا به سمت همین استراتژی گام برمی‌دارند.

همچنین در یادداشتی در روزنامه هیل وابسته به کنگره آمریکا آمده است: هر چه ریال ایران سریع تر سقوط کند، رژیم حاکم ضعیف تر خواهد شد. ایالات متحده در گذشته فرصت های بسیاری را برای منزوی کردن رهبران مذهبی ایران و توانمند کردن مردم از دست داده است. پرزیدنت ترامپ نباید این فرصت را از دست بدهد. زمان آن است که «بانک مرکزی ایران» دوباره تحریم شود.

به‌ گزارش اؤیرنجى به نقل از بلومبرگ، استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته: تحریم های جدید اولیه و ثانویه ای که قرار است علیه حکومت ایران وضع شود تاثیر جدی بر این‌کشور خواهد داشت.

لازم به ذکر است که تهران پایتخت ایران شهری اکثرا تورک نشین بوده و نبض بازار در تهران به دست تورکان می چرخد ، شروع اعتصابات بازاریان اعلان جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی  است که با سیاست های دشمن پرورانه خود بدبختی و فقر را برای جامعه به ارمغان آورده است.

بیشتر بخوانید

استخر فرح ؛ محلی که سران حرف گوش نکن را راهی گور می کند

اؤیرنجى: در تجمع اعتراضی به تاریخ (پنج‌شنبه ۲۵ مرداد) در مدرسه فیضیه قم که شرکت‌کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *