سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / آذربایجان / بازار تبریز و قوشاچای ؛ اعتصاب گسترده بازاریان آزربایجان جنوبی به سیاستهای اقتصادی حکومت ایران + تصاویر و ویدئو

بازار تبریز و قوشاچای ؛ اعتصاب گسترده بازاریان آزربایجان جنوبی به سیاستهای اقتصادی حکومت ایران + تصاویر و ویدئو

اؤیرنجی : بازاریان و اصناف تبریز در اعتراض به سیاستهای اقتصادی حکومت ورشکسته حاکم بر جغرافیای ایران نام مغازه های خود را بسته و اعتصاب نمودند.خبرهای رسیده از بازار قوشاچای نیز از بسته بودن مغازه های این شهر در اقدامی اعتراضی حکایت می نماید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در تبریز و قوشاچای و به استناد از تصاویر ارسالی ؛  بازار بزرگ تبریز ،امروز دوشنبه (۱۶ مهر ۱۳۹۷) در محدوده خیابان موسوم به «دارایی» به همت بازاریانی که به سیاست های اقتصادی حکومت حاکم بر جغرافیای ایران نام و تبعیضات اقتصادی گسترده ای که نسبت به سایر نقاط مرکزی کشور بر آزربایجان جنوبی روا داشته شده بسته گردید و جو امنیتی بر این منطقه حاکم شد. همچنین خبرها از اعتصاب بازاریان بازار بزرگ قوشاچای (میاندوآب) و بازار طلای این شهر همزمان با بازاراریان و اصناف تبریز حکایت می کند.

گفته ها حاکی از این است که بازار بزرگ تبریز حالتی نیمه تعطیل به خود گرفته و علاوه بر این بازار، اعتصاب به مناطق مختلف تبریز هم کشانده شده است ،همچنین پاساژ محمدی و پاساژ امیرکبیر تبریز نیز کاملا تعطیل شده است.

خبرها از بازار طلای تبریز نیز حکایت از این دارد که طلا فروشان و مشاغل مرتبط با طلا نیز در کنار سایر اصناف دست به اعتصاب زده و مغازه‌های طلا فروشی به همت اصناف به طور کامل بسته نگه داشته شده است.

همچنین در تصاویر و ویدئوهای منتشره ماموران امنیتی و یگان ویژه شوونیسم فارس به صورت انبوه قابل رویت می باشد که نگرانی هایی را از بابت سرکوب علنی و گسترده بازاریان معترض تبریز بوجود آورده است.

نوسان قیمت ارز، گرانی، نبود ثبات قیمت گذاری، ترخیص نشدن کالا و سیاست‌های اقتصادی حکومت حاکم بر جغرافیای ایران نام و تبعیضات گسترده سیاسی و اقتصادی که در حق ملت تورک آزربایجان جنوبی و شهرهای مختلف آزربایجان نسبت به سایر مناطق مرکزی و فارس نشین کشور روا داشته شده  از مهمترین علل اعتصاب بازاریان تبریز و قوشاچای است.

تصاویر اعتصاب بازاریان تبریز : 

تصاویر اعتصاب بازاریان قوشاچای (میاندوآب): 

بیشتر بخوانید

سناتور لیندزی گراهام و کوین مک کارتی: رژیم ایران مانند جانورانی زخم‌خورده اند و تنها زبان قدرت را می‌فهمند

اؤیرنجى: سناتور لیندزی گراهام عضو برجسته سنای آمریکا در مصاحبه با فاکس‌ نیوز در رابطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *