چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / با ارسال آرد و مواد غذایی توسط رژیم ایران به ارمنستان اشغالگر ؛ کلانشهر تبریز نیز گرفتار کمبود نان گردید!

با ارسال آرد و مواد غذایی توسط رژیم ایران به ارمنستان اشغالگر ؛ کلانشهر تبریز نیز گرفتار کمبود نان گردید!

اؤیرنجى : در اثر سیاست‌های تبعیض‌آمیز و تورک ستیزانه رژیم ایران علیه آزربایجان و ارسال آرد و مواد غذایی به ارمنستان اشغالگر، علاوه بر تمامی شهرهای آزربایجان غربی ،استان آزربایجان شرقی و کلانشهر تبریز نیز با بحران کمبود نان شاهد پیدایش صف‌های طولانی جهت خرید نان گردید.

گفتنی است پس از شروع جنگ آزادسازی قاراباغ و حمایت ملت تورک از این امر در اکثر شهرهای آزربایجان جنوبی، به شکلی ناگهانی شهرهای آزربایجان جنوبی با کمبود شدید آرد و به طبع آن نبود نان مواجه شد.

بنا بر خبرهایی که فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی از آن مطلع گردیده اند ؛ در جلسه اداره آرد و غله اورمیه و اتحادیه نانوایان این شهر که با مدیریت استانداری غرب آزربایجان تشکیل‌شده مقرر گردیده که هر مغازه نانوایی لواش پز طی دو روز ۱۰۰ بسته نان لواش تحویل عوامل تعیین‌شده از سوی استانداری بدهد و در تصاویری که از سنگرهای تروریست های ارمنی متواری از مناطق آزاد شده قاراباغ اشغالی منتشر گردیده مواد غذایی و نان های پخت شده در آزربایجان جنوبی که توسط رژیم ایران به اشغالگران ارمنی ارسال گردیده به وفور قابل رویت است.

به اذعان نامسئولان جهاد کشاورزی امسال تولید گندم در آزربایجان شرقی با افزایش ۱۷ درصدی به ۸۰۰ هزار تن و در آزربایجان غربی با افزایش ۳۰ درصدی به ۷۰۰ هزار تن رسید.با این وجود، قحطی چند روزه نان در آزربایجان به مشکل اساسی مردم تبدیل شده و بنا به گزارش های درونی از اداره آرد و گندم ،دزدی آرد مصرفی توسط جیره خواران رژیم برای ارمنی های قاراباغ ،علت اصلی کمبود نان است.

بیشتر بخوانید

پاشینیان و مردم ارمنستان برای امتیاز دهی دردناک آماده اند!

اؤیرنجى : نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه ۵ آبان از آمادگی خود و مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *