خانه / اخبار / با اعلام وزارت علوم رژیم ایران ؛ دانشگاه ها از بهمن ماه حضوری می شوند!

با اعلام وزارت علوم رژیم ایران ؛ دانشگاه ها از بهمن ماه حضوری می شوند!

اؤیرنجی : مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم رژیم ایران اعلام کرد که دانشگاه‌ها از بهمن‌ماه سال جاری به‌صورت کامل حضوری می‌شوند. ستاد ملی مقابله با کرونا بر این تصمیم تأکید کرده است. این در حالی است که دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا نسبت به شیوع گسترده سویه اومیکرون در جغرافیای ایران هشدار داده و گفته است حداقل تا چند هفته آینده نباید در بازگشایی‌ دانشگاه‌ها عجله کرد. در این شرایط رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که تقاضا برای سنگ قبر قسطی یا دست دوم افزایش یافته است.

محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم رژیم ایران گفت:

«براساس مصوبه ستاد کرونا، ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها تأکید کرد تا دانشگاه‌ها از بهمن‌ماه به‌صورت کامل حضوری شوند.»

آهنچیان افزود بازگشایی دانشگاه‌ها به‌صورت حضوری مورد تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا بوده است و روش اجرای این مصوبه و احتمالاً درخواست‌هایی که دانشگاه‌ها در این زمینه دارند روز چهارشنبه ۲۲ دی در نشستی با شرکت وزیر علوم و رؤسای دانشگاه‌ها بررسی می‌شود.

پیش از این، در جلسه ۱۴ دی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید شده بود که با تسهیلاتی مانند مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه برای تأمین بودجه دانشگاه‌ها، هماهنگی با استانداری‌ها برای کمک به اسکان دانشجویان، اقدام وزارت بهداشت برای دوزهای سوم و بیشتر برای جامعه دانشگاهی، دانشگاه‌ها به‌صورت حضوری بازگشایی شوند.

در حالی که وزارت علوم رژیم ایران بر بازگشایی زودهنگام دانشگاه ها اصرار می ورزد افزایش تقاضا برای سنگ قبرِ قسطی در جغرافیای ایران نام به تیتر رسانه ها تبدیل شده است!

روزنامه شرق سه‌شنبه ۲۱ دی در گزارشی نوشته است که با شیوع کرونا در ایران و افزایش مرگ‌ومیرها «وجود این حجم از بنر و اعلامیه‌های ترحیم روی درودیوار شهر [تهران] بی‌سابقه بود و هست».

به‌گزارش این روزنامه در این شرایط کسب‌وکارهای حول محور مرگ‌ومیر هم رونق گرفته و با بالارفتن چندین برابر قیمت سنگ قبر، تقاضا برای سنگ قبرِ قسطی یا دست‌دوم هم افزایش یافته است.

فروشندگان سنگ قبر کاهش قدرت خرید مردم را از جمله دلایل تقاضای بیشتر برای سنگ قبرِ قسطی دانسته و گفته‌اند که «مردم همه دنبال ارزان‌ترین سنگ هستند، برای کار چانه می‌زنند و از قیمت‌ها ناراضی هستند».

به‌گفته آن‌ها کار نصب یک قبر معمولی حدود سه‌و‌نیم، چهار میلیون تومان خرج دارد که با طراحی عکس، خط، تاج، ابزار، قرنیز دور‌تا‌دور، نصب بهشت زهرا و… «۱۰ میلیون تومان تا بی‌نهایت» هزینه می‌برد و مردم توان پرداخت آن را ندارند.

این گزارش می‌افزاید:

«بسیاری از افراد هم قید خرید سنگ قبر را می‌زنند و به همان قطعه سنگ بهشت زهرا که مشخصات فوت‌شده را نوشته‌اند، اکتفا می‌کنند.»

بیشتر بخوانید

نگاهی به تحصیلات و اوراق امتحانی سال ۱۳۲۱ میر جعفر پیشه وری / دکتر توحید ملک زاده

 میر جعفر جوادزاده مشهور به سیدجعفر پیشه‌وری (۱۲۷۲–۱۳۲۶ شمسی) سیاستمدار، معلم، ژورنالیست، فعال اجتماعی، نخست‌وزیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *