خانه / اخبار / با وجود عدم انتقال “عباس لسانی ” از زندان ؛ بیدادگاه تجدیدنظر تشکیل جلسه داد!

با وجود عدم انتقال “عباس لسانی ” از زندان ؛ بیدادگاه تجدیدنظر تشکیل جلسه داد!

اؤیرنجى : شعبه ۲۶ بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس مستقر در استان آذربایجان شرقی که چند روز پیش طی ابلاغیه‌ای آقای “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل را احضار کرده بود، امروز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹٨ بصورت غیابی اقدام به محاکمه وی پرداخت!

آقای لسانی در دادگاه بدوی به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. اتهام وی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام از طریق سخنرانی در مراسم خاکسپاری حسن دمیرچی موزیسین فقید آزربایجانی می باشد “.

بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس ؛ علی‌رغم درخواست پیشین و اعتراض فعلی اصغر محمدی وکیل پرونده مبنی بر الزام ابلاغ قانونی و هماهنگی برای حضور لسانی در این جلسه، از پذیرش این مسئله امتنا کرده است.

احضاریه دادگاه تجدید نظر به منزل عباس لسانی و نسخه الکترونیکی آن به وکیل پرونده ارسال شده است.

بر اساس ماده ۷۷ قانون آیین دادرسی مدنی:
《…در صورتی که خوانده در بازداشتگاه یا زندان باشد،‌ دادخواست و اوراق دعوا به‌وسیله اداره زندان به نامبرده ابلاغ می‌شود.》

عباس لسانی از روز ۲۵ دی ماه سال گذشته پس از حضور در جلسه واخواهی به حکمی که بدون ابلاغ قانونی روند دادرسی آن طی شده بود در شعبه ۲ انقلاب تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

طرح اتهامات سنگین جدید توسط دادستانی اردبیل در بازداشت اخیر لسانی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص سناریوسازی‌ها علیه این فعال سرشناس اتنیکی در ایران را دامن زده است.

دادگاه این فعال ملی و سیاسی آزربایجانی در پرونده اردبیل نیز ۱۹ اسفندماه سال گذشته در دادسرای عمومی و انقلاب این شهر برگزار شده است.

عباس لسانی در بیش از دو دهه اخیر از فعالیتهای خود که با عدم خشونت همراه بوده، همواره متحمل بازداشت ، شکنجه ، تبعید و حبس‌های بلند مدت گردیده است.

 

بیشتر بخوانید

استعفای هوک و جایگزینی آبرامز با وی به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران 

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه شش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *