سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / بحران آب ، نتانیاهو: در وبسایتی شیرین کردن و بازیابی آب را به مردم در ایران خواهیم آموخت + ویدئو

بحران آب ، نتانیاهو: در وبسایتی شیرین کردن و بازیابی آب را به مردم در ایران خواهیم آموخت + ویدئو

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو پیام اسرائیل؛ نخست وزیر اسرائیل در یک پیشنهاد بی سابقه، به آگاهی مردم در جغرافیای ایران نام رساند که وبسایتی به زبان فارسی در اسرائیل برپا خواهد شد که شیوه شیرین کردن آب دریا و همچنین بازیابی آب های مصرف شده را به مردم یاد خواهد داد.

اسرائیل پیشرفته ترین کشور دنیا در زمینه شیرین کردن آب دریا و همچنین بازیابی آب مصرف شده می‌باشد و دولت هند نیز به استفاده از شیوه اسرائیلی علاقمندی زیادی نشان داده است.

اکنون بنیامین نتانیاهو در پیام ویژه ای می گوید که شیوه کار اسرائیل در وبسایتی قرار خواهد گرفت که به زبان فارسی خواهد بود و مردم جغرافیای ایران نام می توانند از آن برای مقابله با کمبود آب در کشور استفاده کنند.

نتانیاهو در این پیام که به زبان انگلیسی تهیه شده، ولی زیرنویس فارسی دارد (فیلم زیر)، خطاب به مردم در ایران می گوید که اسرائیل بسیار مایل است به آن مردم فرهیخته یاری برساند، ولی این رژیم ایران است که مانع از این همکاری می شود.

نخست وزیر اسرائیل در حالی این پیام را انتشار داده که حکومت ایران دو روز پیش  یک رشته تظاهرات نمایشی با نام “روز جهانی قدس” برگزار کرد و خواهان نابودی اسرائیل شد و پرچم این کشور را به آتش کشید.

تظاهرات مشابهی به هزینه حکومت اسلامی ایران توسط حزب الله در لبنان و همچنین توسط حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین در نوار غزه برگزار شد.

بحران بی آبی در این جغرافیا به حد فاجعه آمیزی رسیده و آینده کشور را به خطر انداخته است.

نتانیاهو در پیام خود، حکومت اسلامی در ایران را “یک رژیم سفاک” توصیف کرده که به گفته وی “حتی آب را از مردم ایران دریغ می کند”.

او یادآور شد که اسرائیل در رشته بازیافت آب مصرف شده، یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است – در حدی که حدود ۹۰ درصد از فاضلاب، مورد پالایش قرار می گیرد و برای برخی امور، مانند کشاورزی از آن استفاده می شود.

نخست وزیر اسرائیل در این پیام کوتاه به مشکل شدید کمبود آب در ایران اشاره کرده و از جمله گفته است که بنا به پیش بینی اداره هواشناسی ایران، خشکسالی در کشور امری طولانی است و حدود پنجاه میلیون نفر از مردم ایران ممکن است به علت کم آبی ناچار به ترک محل سکونت خود گردند.

نتانیاهو گفت که از علل این معضل در ایران، نبود مدیریت آب و بی کفایتی مسوولان و سرقت منابع طبیعی ایران توسط رژیم است.

کمبود آب در اسرائیل، مشکلی بسیار بزرگتر از معضل کشور ایران بوده، ولی با نوآوری و مدیریت درست و استفاده از تکنولوژی پیشرفته، اسرائیل توانسته است تا حد زیادی این معضل را حل کند و اکنون آماده است تجربیات خود را در اختیار مردم ایران قرار دهد.

در مدیریت آب در اسرائیل، با استفاده از تکنولوژی جدید، مقدار غذایی که هر گیاه به آن نیاز دارد، به دقت محاسبه می شود و یک قطره آب هم در امور کشاورزی به هدر نمی رود.

نتانیاهو گفت که اسرائیل آماده است این دانش خود را در اختیار مردم ایران قرار دهد، ولی شوربختانه رژیم ایران اجازه نمی دهد کارشناسان اسرائیلی به ایران سفر کنند و از این رو اسرائیل وب سایتی را به زبان فارسی برپا می کند که در آن دانش اسرائیلی برای پالایش فاضلاب تشریح و نمایش داده شده است.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما به کشاورزان ایرانی نشان خواهیم داد که چگونه از آب استفاده بهینه کنند و این درحالی است که رژیم ایران، همچنان فریاد “مرگ بر اسرائیل” سر می دهد.

اسرائیل آماده اعطای کمکی است که از رنج میلیون ها نفر از مردم ایران بکاهد.

 

بیشتر بخوانید

بولتون برای گفتگو با نتانیاهو درباره خطرات ایران ؛ در اسرائیل به سر می برد

اؤیرنجى:خبرگزاری‌ها نوشته‌اند نگرانی مشترک آمریکا و اسرائیل در مورد سوریه، ایران و نوار غزه موضوع‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *