سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / بحران کرونا در زندان اوین‌؛ جان سیامک میرزایی و دیگر فعالین سیاسی آزربایجانی در خطر است.

بحران کرونا در زندان اوین‌؛ جان سیامک میرزایی و دیگر فعالین سیاسی آزربایجانی در خطر است.

اؤیرنجى : بنا به گزارش خبرگزای های حقوق بشری تست کرونای بکتاش آبتین از اعضای کانون نویسندگان ایران محبوس در بند ۸ زندان اوین مثبت اعلام شد و وی هم اکنون در بهداری زندان اوین بستری شده است. 

مشاهده علائم بدحالی محبوسین بند ۸ زندان اوین موجب افزایش نگرانی در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا در میان زندانیان این اندرزگاه شده است.

اندرزگاه ۸ زندان اوین غالبا محل نگهداری زندانیان سیاسی این زندان است و هم اکنون سیامک میرزایی زندانی سرشناس سیاسی آزربایجانی کماکان بدون اعطای مرخصی در سالن ۱۰ اندرزگاه بند ۸ اوین در حال سپری ایام محکومیت می باشد و با توجه به مبتلا شدن محبوسین اندرزگاه ۸ ،این فعال آزربایجانی نیز همچون سایرین در معرض این ویروس قرار دارد.

همچنین خبر ها حاکی از آن است دستکم پنج تن از زندانیان در سالن ۷ این اندرزگاه دارای علائم مشکوک به ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۳ تن به بهداری زندان منتقل شده اند.

بحران کرونا در زندان اوین‌ در حالی دوباره تشدید شده است که بهنام شیخی فعال ملی مدنی آزربایجانی ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ با اتمام زمان مرخصی جهت سپری نمودن باقیمانده مدت محکومیت ۲ ساله خویش به زندان اوین بازگشته  و توحید امیرامینی دیگر فعال آزربایجانی نیز در بند ۴ زندان اوین در حال سپری نمودن دوران محکومیت خویش است. و در روز های آتی حمید منافی و کیانوش اصلانی با اتمام زمان مرخصی به زندان اوین بازخواهند گشت، این موضوع نگرانیهای خانواده زندانیان سیاسی و فعالین ملی مدنی آذربایجانی را بیشتر کرده است.

طبق گزارش نهادهای مرتبط زندان‌های ایران همچنان در مقابل شیوع بیماری‌های واگیردار به شکلی فاجعه‌باری فاقد تجهیزات الزامی است.

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *