خبر فوری
خانه / اخبار / بخش هایی از سخنرانی یئونمی پارک، فعال حقوق بشر، پس از گریختن از کره شمالی

بخش هایی از سخنرانی یئونمی پارک، فعال حقوق بشر، پس از گریختن از کره شمالی

 

کره شمالی غیرقابل تصور است. برای من بسیار سخت است وقتی مردم میپرسند زندگی در آنجا چگونه است. اگر صادقانه بگویم، شما حتی نمیتوانید تصورش را هم بکنید. کلمات هیچ زبانی نمیتوانند توصیفش کنند. همانگونه که شما نمیتوانید زندگی در مریخ را تصور کنید، زندگی در کره شمالی نیز غیرقابل تصور است، چرا که آن یک سیاره کاملا متفاوتی است.

به عنوان مثال، کلمه “عشق” تنها یک معنا دارد و آن عشق برای رهبر عزیز است. هیچ مفهومی از عشق رمانتیک در کره شمالی وجود ندارد.

به ما گفته میشود که او (رهبر کره شمالی) به خاطر ما گرسنگی میکشد و به شکل خستگی ناپذیر برای ما تلاش میکند. وقتیکه از کره شمالی گریختم، مردم گفتند که او دیکتاتور است و یک زندگی فوق تجملی دارد.

اگر شما هیچ وقت تفکر انتقادی را تمرین نکرده باشید، تنها چیزی را خواهید دید که به شما گفته میشود که ببینید.
چرا هیچ انقلابی در کره شمالی وجود ندارد؟ آیا ما احمق هستیم؟ چرا هیچ گونه انقلابی برای این ستم ٧٠ ساله به وجود نمی آید؟

و من پاسخ میدهم: اگر شما ندانید که برده هستید، اگر متوجه نشوید که مورد ستم واقع شده اید و محدود شده اید، چگونه برای آزادی جنگ خواهید کرد؟

منظور من این است که اگر شما اکنون میدانید که محدود شده اید، معنای آن این است که شما محدود نیستید.

به نظر من نگرانی ما درمورد تغییرات آب و هوا، حقوق حیوانات، برابری جنسیتی و تمامی این موارد شگفت انگیز است. در حقیقت، ما نگران کسانی هستیم که نمیتوانند از خودشان صحبت کنند (و از خودشان دفاع کنند). این نگرانی نشان دهنده این است که تا چه اندازه خوش قلب هستیم. اکنون کره شمالی نیز نمیتواند از خود دفاع کند. آنها در قرن ٢١ام محروم از اینترنت هستند و برق ندارند. کره شمالی تاریک ترین جای زمین است.

اکنون رژیم ایران نیز به رقابت با کره شمالی مشغول بوده و در آزمایشاتی طراحی شده با تضعیف سرعت، قطع اینترنت و …میخواهد رتبه بی نظیر کره شمالی را از آن خود نماید.

بیشتر بخوانید

مجسمه‌ فردوسی در ماکو همزمان با اعتراضات جهانی علیه نژادپرستی برچیده شد + ویدئو

اؤیرنجى : مجسمه ابولقاسم‌ فردوسی شاعر زن ستیز و نژادپرست فارس که پیش از این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *