پنج شنبه - ۱۲ تیر ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / برخی محلات تبریز سابقه اسمی ۷۰۰ ساله دارند.

برخی محلات تبریز سابقه اسمی ۷۰۰ ساله دارند.

اؤیرنجى : تبریز شهری است که اسامی برخی محلات در آن تا ۷۰۰ سال حفظ شده و همچنان به همان نام شناخته می‌شود، از این رو تمایل برای تهیه طرح مختص به بافت فرهنگی شهر تبریز را ضروری می‌دانیم.

سعید نیکوخصلت دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با اشاره به اطلاعات آماری ارایه شده، گفت: این آمار در عین عالی بودن بسیار تکان دهنده و ناراحت کننده است.

او با بیان این‌که در برخی مواقع بهترین حرکت، همان حرکت نکردن است، اضافه کرد: در برخی موارد تصمیمات بسیار آسیب زا بوده و جبران ناپذیر می‌شود.

او با اشاره به تغییرات ایجاد شده در شهر تبریز طی ۱۰۰ سال گذشته، گفت: تبریز، بنابر دلایل نامشخصی طی ۱۰۰ سال گذشته دستخوش برخی تغییرات شده و برخی دسترسی‌ها برای در دست گرفتن شهر از میان رفته است.

نیکوخصلت تاکید کرد: علاقمندیم که مفاهیم به‌صورت کلی‌تر ارایه شده و به نوعی طرح مختص بافت شهر تبریز باشد؛ نگران هستیم که مدل‌های ارایه شده با بافت فرهنگی تبریز که قدمت بسیاری دارد همخوانی نداشته باشد.

او گفت: تبریز شهری است که اسامی برخی محلات در آن تا ۷۰۰ سال حفظ شده و همچنان به همان نام شناخته می‌شود، از این رو تمایل برای تهیه طرح مختص به بافت فرهنگی شهر تبریز را ضروری می‌دانیم.

شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه با اشاره به نامفهوم بودن برخی مشخصات این طرح با وجود طرح جامع و طرح تفصیلی گفت: با وجود طرح جامع و طرح تفصیلی اهمیت ضرورت اجرای این طرح جای سوال دارد.

او با بیان این‌که بومی سازی طرح با توجه به شرایط فرهنگی شهر تبریز و قدمت خوب این شهر الزامی است، افزود: توجه به چرایی اجرای این طرح و مزایا و معایب آن به‌صورت شفاف همراه با جزییات اجرای آن مشخص شود.

بیشتر بخوانید

 پمپئو در جلسه شورای امنیت ، ایران را وقیح ترین رژیم تروریستی جهان نامید.

اؤیرنجى : مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا رسما از شورای امنیت خواست تا تحریم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *