خانه / دانشجو / برسد به دست استاد…!

برسد به دست استاد…!

سه ماهی از آغاز آموزش مجازی دانشگاه ها میگذرد. با تمام معایبش، سخت یا آسان گذشت و اکنون به پایان ترم رسیده ایم. ساز مخالف زدیم برای آنان که ندارند، اعتراض کردیم و کمپین زدیم اما زور دانشجو به سیاست های وزارت نرسید.
قول برگزاری کلاس حضوری را گرفتیم اما طیف ابتلا روز‌به‌روز بیشتر شد و زورمان به ویروس هم نرسید…

صدای ما به آن بالا ها نرسید اما اساتید و مسئولین دانشگاه خودمان خوب شنیدند. عده ای همراه شدند و عده ای دیگر به حساب درآمد ثابت و بی دردسر چشم بستند و گذشتند. استادی بود که درک کرد و دست دانشجویش را گرفت، استادی بود که هر جلسه به اندازه‌ی کل ترم فایل میداد و استادی هم بود که کلا نبود..!

نگرانی دانشجویی که اینترنت ندارد، خستگی عده‌ای که کار میکنند، غم دانشجویی که عزیزی را از دست داده و استرس آنان که از آموزش مجازی چیزی یاد نگرفته اند، در ایام منتهی به امتحانات ده برابر میشود. قبلا هر چه بود باز مطمعن بودیم که سر جلسه حاضر خواهیم شد اما این ترم با این سرعت اینترنت و وضع نامعلوم سایت آموزش آنلاین، نگرانی حضور در امتحان و قطعی ارتباط هم از یک طرف دیگر یقه‌ی دانشجو را گرفته است…

جز خودمان کسی نمیداند جوانی که نماد انرژی و انگیزه بود اکنون چه حال و روزی دارد. اینجا دانشجو استرس ندارد؛ بلکه خود نماد و مصدر استرس است! از کنکور تا پایان ترم و تسویه‌اش را اگر حساب کند صد سال گذشته؛ هم برای خودش هم برای خانواده اش.

اما اساتید عزیز…
چندین سال بعد که از سختی های این روزها سخنی باشد حتما نام نیکی از شمایی که درک کردید و دست دانشجویتان را در این ایام پرتنش گرفتید برده خواهد شد.
لطفا نگذارید این استرس ها را باری دیگر در ترم آینده تجربه کنیم.
در شرایط فعلی اندکی مهربانی خود را بیشتر کنید و لطفتان را از دانشجو دریغ نکنید…

مجموعه‌ی شورای صنفی دانشجویان پس از اتمام ترم جاری با جمع آوری اطلاعات و گزارشات مورد نیاز از تمامی کلاس ها و گروه های درسی، نام اساتیدی که در ترم جاری یاری‌گر دانشجویان خود بودند را در کانال شورا منتشر و طی مراسمی در ترم آینده از ایشان تقدیر و تشکر خواهد کرد.

“روابط عمومی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه مدنی آزربایجان”

بیشتر بخوانید

میلّتچی‌لیک، اونون موحافیظه‌کار، لیبرال‌ و رادیکال فورمالاری / فرید ذولفقارلی 

   تاریخاً اینسان‌لار اؤز اجدادلاری‌نین عادت-عنعنه‌لرینه، دوغما تورپاق‌لارینا، قرارلاشدیریلمیش اراضی‌لری و بوردا مؤوجود اولان حاکیمیت‌لرینه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *