پنج شنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / آذربایجان / برگزاری باشکوه مراسم چهلمین روز شهادت دکتر آیلار حقی در وادی رحمت تبریز

برگزاری باشکوه مراسم چهلمین روز شهادت دکتر آیلار حقی در وادی رحمت تبریز

اؤیرنجی : مراسم چهلمین روز شهادت شهید راه #آزادلیق_عدالت_میللی_حکومت دکتر آیلار حقی با حضور گسترده فعالین ملی و زنان آزربایجانی با طنین‌انداز کردن شعار #بیز_هامیمیز_آیلاریق _آزادلیغی_هایلاریق برگزار گردید.

به گزارش اؤیرنجی به نقل از قادین جبهه سی ؛ مادر آیلار حقی از زحمات ۲۳ ساله خود برای بزرگ نمودن دختری که چشمهای خود را برای قبولی در رشته پزشکی فدا نموده بود و نمره چشمانش به عدد ۴ رسیده بود سخن گفت و پدر آیلار نیز از فرافکنی افتراهای صداوسیمای میلی رژیم ایران بر علیه دخترش به مردم حاضر شکایت نمود و گفت گه هیچ وقت آنان را نخواهم بخشید.

در مراسم چهلمین روز جان باختن این دانشجوی پزشکی آذربایجانی در آرامستان وادی رحمت شهر تبریز شعارهایی همچون «آذربایجان یاتماییب آیلار قانی باتماییب»، «بیز هامیمیز آیلاریق آزادلیغی هایلاریق»، «مرگ بر دیکتاتور» «ننگ ما صدا و سیمای ما»، و… سر داده شده است.

‏پدر ‎آیلار حقی در این مراسم می گوید: «به من میگویند برو حق او را بگیر وقتی هیچ حقی در این مملکت نیست من چطور میتوانم حق اش را بگیرم من به خدا سپردم.»

پیشتر صدا و سیما طی سناریوی ساختگی مدعی شده بود که شب حادثه آیلار حقی حال طبیعی نداشته، با دوست و همراه خود درگیر شده و در محل گودبرداری یک ساختمان از ماشین پیاده شده و بر اثر سقوط از ارتفاع درگذشته است.

دختران و زنان آزربایجانی نیز با حضور چشمگیر خود بر سر مزار آیلار حقی نشان دادند که راه این شهید راه آزادی وطن ادامه داشته و زنان پیشروان آزادیخواهی ملت تورک آزربایجان جنوبی می باشند.

خبرهای رسیده بر قادین جبهه از بازداشت گسترده فعالین آزربایجانی در این مراسم حکایت دارد که شاهدان عینی بازداشت وحشیانه دستکم دو دختر آزربایجانی توسط سرکوبگران رژیم ایران را تأیید نموده اند.

آیلار حقی دانشجوی پزشکی اهل شهرستان ملکان آذربایجان شرقی ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱ پس از اصابت گلوله‌ی نیروهای امنیتی در تبریز جان باخته بود.

بیشتر بخوانید

شمار قربانیان زلزله در ترکیه به ۲۹۲۱ نفر رسید

اؤیرنجی: رئیس سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد شمار جان‌باختگان زلزله قهرمان‌ماراش به ۲۹۲۱ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *