چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / برگزاری جشن فارغ التحصیلی اولین دانشجویان زبان و ادبیات تورکی دانشگاه تبریز

برگزاری جشن فارغ التحصیلی اولین دانشجویان زبان و ادبیات تورکی دانشگاه تبریز

اؤیرنجى : اولین ورودی از دانشجویان رشته زبان و ادبیات تورکی آزربایجان دانشگاه تبریز که از سال ۱۳۹۵ تحصیل خود در این رشته را آغاز نموده بودند در روزی تاریخی جشن فارغ التحصیلی خود را برگزار نمودند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در تبریز ، جشن فارغ التحصیلی اولین دانشجویان رشته زبان و ادبیات تورکی آزربایجانی ورودی سال ۱۳۹۵ روزگذشته با حضور مدیر گروه این رشته و با رعایت نکات بهداشتی در دانشگاه سراسری تبریز برگزار شد.

گفتنی است این امر در نوع خود یک روز تاریخی برای ادبیات تورکی در آزربایجان جنوبی می باشد ،چرا که این رشته برای اولین بار در تاریخ جغرافیای ایران نام در سال ۱۳۹۵ به صورت آکادمیک شروع به فعالیت کرد و این دانشجویان نیز اولین کارشناسان زبان و ادبیات تورکی فارغ التحصیل از دانشگاه تبریز می باشند.

انتظار می رود با حضور کارشناسان زبان تورکی آذربایجانی، از این پس راه برای فعالیت علمی و ادبی این رشته هموارتر شود و امید به آنکه این روز سرآغازی باشد بر برچیدن ۱۰۰ سال ممنوعیت زبان تورکی در آزربایجان جنوبی و جغرافیای ایران نام کنونی، رشد و شکوفایی فرهنگ و زبان تورکی آزربایجانی و دیگر زبان‌های جغرافیای ایران.

بیشتر بخوانید

پاشینیان و مردم ارمنستان برای امتیاز دهی دردناک آماده اند!

اؤیرنجى : نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه ۵ آبان از آمادگی خود و مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *