چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / بریتانیا به احتمال زیاد از برجام خارج می شود!

بریتانیا به احتمال زیاد از برجام خارج می شود!

اؤیرنجى: بنا بر گفته های سفیر سابق آمریکا در انگلیس ،بریتانیا به احتمال قوی از برجام خارج خواهد شد و چیزی که شاید دونالد ترامپ و جان بولتون بیش از همه در مورد انگلیس مشتاق آن باشند، خروج آن کشور از توافق اتمی با رژیم ایران است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی که در باره اهداف سفر بولتون به لندن توضیح می داد، در پاسخ به این ستوال که چرا ترامپ از خروج انگللیس از اتحادیه اروپا چه با توافق و چه بدون توافق حمایت می‌کند، گفت: دیدگاه احتمالی دولت آمریکا این است که انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا می‌تواند به شکل بهتری در حوزه‌هایی چون چین و ایران با آمریکا هم‌سو باشد.

وی افزود: تا الان،‌ انگلیس هم‌راستا با فرانسه و آلمان تلاش کرده تا در توافق هسته ای باقی بماند، اما دولت ترامپ بسیار مشتاق است که انگلیس هم از برجام خارج شود.

سفیر سابق آمریکا در انگلیس گفت: حدس من این است که دولت جدید انگلیس از قرارداد هسته ای با رژیم ایران خارج می‌شود.

روحانی نیر در این باره تهدید کرد: اگر در پایان ۶۰ روز دوم با اروپا به نتیجه نرسیم، حتما برای سومین‌بار از تعهدهای هسته‌ای کم می‌کنیم

روحانی پیش تر گفته بود: اگر آنها (آمریکا) تحریم ها را لغو کند، فشارهای اقتصادی را متوقف کند و به برجام بازگردد، ما همین امروز و هر مکانی آماده گفتگو و مذاکره با آمریکا هستیم.

وزیر امورخارجه آمریکا در واکنش به این پیشنهاد روحانی گفت که این، مشابه همان پیشنهادی است که به جان کری (وزیر امورخارجه پیشین آمریکا) و رئیس جمهور اوباما ارائه شده بود.

مایک پمپئو افزود: این، همان مسیری است که دولت قبلی (اوباما) نیز طی کرد و منجر به برجام شد. توافقی که این دولت، رئیس جمهور ترامپ و خود من معتقدیم یک فاجعه بود.

 

بیشتر بخوانید

کاظم صفابخش ؛ دومین جشن تولد فعال ملی آزربایجانی در زندان اوین

  اؤیرنجى : کاظم صفابخش فعال ملی آزربایجانی امروز به مورخه ۱ بهمن ۱۳۹۸ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *