خانه / اخبار / به دستور ترامپ ویزای تجارت و سرمایه گذاری در آمریکا برای شهروندان ایران صادر نخواهد شد!

به دستور ترامپ ویزای تجارت و سرمایه گذاری در آمریکا برای شهروندان ایران صادر نخواهد شد!

اؤیرنجى : دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد که ،شهروندان ایران از این پس، مجاز به دریافت ویزای تجارت و سرمایه‌گذاری در ایالات متحده آمریکا نخواهند بود. به گفته رییس‌جمهوری آمریکا، این تصمیم به منظور تامین امنیت بیشتر آمریکا اتخاذ شده است.

بنا بر تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا، برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر جهان، ویزای تجارت و سرمایه‌گذاری در ایالات متحده آمریکا صادر نخواهد شد. علاوه بر ایران، کشورهای نیجریه، بلاروس، اریتره، قرقیزستان میانمار، سودان و تانزانیا هم شامل تصمیم جدید دولت آمریکا در زمینه مهاجرت و سرمایه‌گذاری می‌شوند.

بر اساس فرمان اجرایی دونالد ترامپ در زمینه مهاجرت، در سال ۲۰۱۷، این کشورها، در زمره کشورهایی قرار گرفته بودند که شهروندانشان از ورود به آمریکا منع شده بودند.

بر اساس اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا، در مقررات جدید، شهروندان ایران دیگر واجد شرایط برای درخواست یا تمدید روادیدهای موسوم به «ای ۱» یا «ای ۲» نیستند.

اداره تابعیت و مهاجرت ایالات متحده هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که دلیل اتخاذ این تصمیم جدید، پایان «عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و کنسولی میان دو دولت ایران و آمریکا» است. این عهدنامه، در روز ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ / ۱۵ اوت ۱۹۵۵، میان نمایندگان دو کشور به امضا رسید.

دونالد ترامپ که این تصمیم را در جریان نشست جهانی اقتصادی داووس اعلام کرد، گفت: ما نام چند کشور را به این فهرست اضافه کردیم. ما باید در امنیت زندگی کنیم. کشور ما باید در امنیت باشد.

هر چند قانون جدید شامل تمامی شهروندان کشورهای مذکور از جمله ایران نمی‌شود اما مقررات تازه، بخشی از فرمان اجرایی دونالد ترامپ در زمینه مهاجرت است. نام ایران در سال ۲۰۱۷ در فهرست منع ورود شهروندان خارجی به خاک آمریکا باقی مانده بود.

دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود همواره نسبت به لزوم برقراری مقررات سختگیرانه در امور مهاجرت تاکید کرده بود.

قرار است این تصمیم از روز دوشنبه آینده ابلاغ شود.

بیشتر بخوانید

یک سال گذشت؛ توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی دستگیرشدگان روز جهانی زبان مادری

اؤیرنجى : یکسال پیش در شامگاه ۱اسفند ۱۳۹۷ ، توحید امیرامینی و کیانوش اصلانی قوجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *