خانه / بیانیه / بیانیه جمعی از دانشجویان هویت‌گرای دانشگاه زنجان در واکنش به حضور نخست وزیر رژیم اشغالگر ارمنستان در سالگرد نسل‌کشی خوجالی

بیانیه جمعی از دانشجویان هویت‌گرای دانشگاه زنجان در واکنش به حضور نخست وزیر رژیم اشغالگر ارمنستان در سالگرد نسل‌کشی خوجالی

 

“قاراباغ” خاک اسلام است.
رهبر انقلاب اسلامی

در روزهای اخیر شاهد حضور نخست وزیر رژیم اشغالگر ارمنستان پاشنیان آن هم در سالگرد نسل‌کشی خوجالی در ایران بودیم.

٢۶ سال پیش (١٩٩٢ م.) در ٢۶مین روز از ماه فوریه ارتش ارمنستان به خوجالی حمله کرد و بی‌رحمانه مردم غیرمسلح آنجا را به فجیع‌ترین حالت ممکن به شهادت رساند.

پاشنیان پس از دیدار با مقام رهبری در باشگاه آرارات، در عکسی که در صفحات مجازی خود به اشتراک گذاشت، بنری مشاهده می‌شد که به زبان ارمنی نوشته شده بود “قاراباغ خاک ارمنستان است و تمام”

این در حالی است که بارها مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران اذعان داشتند که قره باغ جزوی از خاک اسلام و آذربایجان است و همچنین موضع خود را در قبال مناقشه قاراباغ مشخص کرده بودند. از مقام رهبری گرفته تا سردار باقری و امام جمعه‌ی شهرهای مختلف کشور. لیکن امروز اقدامی خلاف این سخنان را می‌بینیم.

ثانیاً معنای این دیدار در چنین روزی (سالگرد نسل‌‌کشی خوجالی) چه می‌تواند باشد؟!

به راستی چگونه است که نماینده مملکتی متجاوز با خوی وحشی گری که به تجاوز و کشتار خود افتخار می کند در پایتخت مملکتی که آرمان خود را حریت، پاکی و احترام به بشریت می داند سخنرانی می کند آن هم با زیرپای گذاشتن قوانین این مملکت!!!!
وای بر ما و البته وای بر شما که لکه ننگی بر تاریخ این مملکت برجای گذاشتید.

ضمن محکومیت این اقدام، از مقامات رسمی کشور من جمله وزیر امور خارجه به سبب اقداماتشان در راستای حمایت از یک رژیم اشغالگر، انتظار پاسخگویی به این رفتار متناقض داریم.

نیز تاکید بر لزوم پایبندی بر مواضع جمهوری اسلامی در خصوص این مسئله به عنوان حکومتی که پرچمدار برقراری عدالت الهی را لازم می‌دانیم.

و در نهایت و برای آخرین بار از جانب دانشجویان تورک دانشگاه زنجان به دولت فعلی و وزارت خارجه مربوطه تذکر سفت و سخت می دهیم که اگر بار دیگر اینچنین بی رفتاری صورت گیرد و بخواهید به اشتباه غیرت مردم آذربایجان را امتحان کنید دیگر چنین مهمان های ناخوشایندتان به اجبار از زمان ورود تا خروجشان از ایران را مجبور به سکونت در وزارت خارجه ی بی در و پیکرتان خواهد بود چرا که از صدای حق خواهی مردم آذربایجان عرقی شرم و پشیمانی بر پیشانیتان نقش خواهد بست.

باشد تا دگر بار غیرت مردم آذربایجان را نسنجید که ظرفتان تاب آن را ندارد!!!

 

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *