جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / بیانیه جمعی از فعالان ملی مدنی‌آذربایجان‌ درخصوص فساد گسترده شهردار سابق تبریز و خانواده‌اش

بیانیه جمعی از فعالان ملی مدنی‌آذربایجان‌ درخصوص فساد گسترده شهردار سابق تبریز و خانواده‌اش

دقیقا ۴سال پیش بود که فعالان ملی_مدنی آذربایجان در تبریز نسبت به فساد گسترده در شهرداری تبریز که سرمنشاءآن نیز شهردار وقت تبریز آقای نجفی و خانواده‌ایشان بود، اعتراضات فراوانی نمودند، بارها در فضای مجازی و حقیقی نسبت به غارت سرمایه‌های شهر و به تاراج رفتن بودجه شهرداری که به جای صرف امور شهری شدن به جیب مافیای آقای نجفی و دوستان می‌رفت، اطلاعیه و بیانیه صادر می‌کردند. اما گوش شنوایی نبود و حتی رسانه‌های داخلی نیز صدای این فعالان دلسوز را بایکوت می‌کردند.

درنهایت باهمکاری بسیاری از فعالان ملی_مدنی آذربایجان کمپینی با عنوان “درخواست استعفا لز شهردار تبریز راه‌اندازی شد و با ارائه مستندات و شواهد بسیار از شهردار وقت تبریز بدلیل فساد گسترده ‌خود و خانواده و دوستانش خواستار استعفا گشتند. ولی در کمال ناباوری و بی‌عدالتی محض بجای رسیدگی به این مفاسد و بجای سوال و تحقیق از شهردار، تعدادی از این‌فعالان از سوی پلیس فتای استان و قوه‌قضائیه احضار شدند و به اتهام‌ نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، علیه‌شان اعلام جرم‌ شده و حتی آقای نجفی شخصا با کمال وقاحت از آنها شکایت نمود.

پس از اتمام ‌دوره شهرداری آقای نجفی، ایشان با ارتقاء پست، به تهران‌ رفته و با تقدیر و تجلیل به عنوان معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنایع کوچک معرفی شدند.‌ یعنی دقیقا دهن‌کجی و بی‌اعتنایی به فعالان ملی_مدنی آذربایجان…

اکنون‌ با گذشت ۴سال از آن اتفاقات، قوه‌قضائیه و اطلاعات سپاه تبریز نسبت به مفسد و مجرم بودن آقای نجفی آگاه شده‌اند. ایا بهتر نبود بجای اتلاف وقت ۴ساله و ایجاد بستر بیشتر به این ‌مفسدان جهت ادامه غارت بیت‌المال همان زمان‌ جلوی این فساد کلان گرفته می‌شد؟!! نه‌تنها این روش اتخاذ نگردید، بلکه راه را کج رفته و بجایی خشکاندن ریشه فساد، با این بهانه به تسویه حساب سیاسی پرداخته و افراد بی‌گناه و مخالف فساد را تحت فشار قرار دادند. امیدواریم اینبار بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی و جناحی و فارغ از فشارهای وارده از طرف همدستان و ذی‌نفعان آقای نجفی، دستان فاسد هزار فامیلان از روی سرمایه‌های تبریز و آذربایجان، قطع گردد.

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ؛ کرونا به ۲۰۵ کشور و قلمرو جهان رسیده است! 

اؤیرنجى : تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در مورد افزایش سرعت شیوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *