سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خبر فوری
خانه / آذربایجان / بیانیه جمعی از فعالین «حرکت ملی آذربایجان »در مورد شرایط کنونی کشور و اعتراضات مردمی

بیانیه جمعی از فعالین «حرکت ملی آذربایجان »در مورد شرایط کنونی کشور و اعتراضات مردمی

اؤیرنجی: بیانیه جمعی از فعالین «حرکت ملی آذربایجان »در مورد شرایط کنونی کشور و اعتراضات مردمی


اولو تانرینین آدیلا

با در نظر گرفتن شرایط بحرانی کشور از تمامی جهات و فشارهای داخلی و خارجی بر حکومت بظاهر اسلامی و خصوصا در بدترین شرایط اقتصادی به وجود آمده در طول ۴۴ سال حکومت بظاهر اسلامی که حقیقتا فشار بسیار سنگین وغیرقابل تحملی را برمردم مظلوم وستمدیده تحمیل می‌کند .

با عنایت به اینکه «حرکت ملی آذربایجان» حرکتیست که از بطن همین مردم به پا خاسته و تمامی درد و رنج مردم را با گوشت و پوست خود احساس و درک کرده ونیز خود را در تمامی شرایط در کنار مردم میداند .

با اشاره به بیانیه جمعی از بزرگان و اندیشمندان «حرکت ملی آذربایجان» در اعلام حمایت از اعتراضات صنفی و مردمی به شرایط وخیم اقتصادی ،سیاسی و… ونیز درد مضاعف فرهنگی،هویتی و … که علاوه بر دردها و مرارتهای عمومی بر ملل غیر فارس تحمیل میگردد.

جمعی از فعالین سیاسی و مدنی «حرکت ملی آذربایجان »برخود وظیفه دانسته اند که همچون همیشه درکنار ملت بزرگ آذربایجان و دیگر ملل مورد ستم جغرافیای ایران باشند و از حقوق بحق انسانی این ملل مظلوم ،حمایت کامل خود را اعلام دارند .

چنان که میدانیم بر خلاف شعارها و آرمان‌های اوایل انقلاب که چکیده آن رساندن مردم به والاترین مقام‌ انسانی بوده ،اکنون پس از گذشت بیش از ۴۳ سال می بینیم که مقام شأن ملت برعکس به دون ترین پایه ها تقلیل یافته است.

مافیای «دولت در سایه» و مقام های یغما سالار حکومتی تماماً به نفع خود و به ضرر ملت و کشور ، پروژه های از پیش تعیین شده خود را پیاده میکنند و مردم را به اسارت گرفته ، همانند گروگان با آنها رفتار میکنند.

متاسفانه برخی سرمایه داران و مافیای  اقتصادی تاثیر گذار که فقط به منافع حکومت و خود شان می‌اندیشند ،و نیز خیانت های بزرگی را در قبال ملت مظلوم مرتکب میشوند .

اینان بجای حمایت و یاری ملت ، بر علیه ملت اقدام میکنند .

اکنون از  آنها خواهشمندیم بخود آمده و به آغوش ملت  خود باز گردند زیرا درنهایت این ملت است که آنها را سر پا نگه خواهد داشت نه حکومت‌ها .

با توجه  به موارد اشاره شده ،جمعی از فعالین «حرکت ملی آذربایجان »با درنظر گرفتن منافع کلی آذربایجان و با تحلیل و آنالیز  کردن تمامی شرایط و موقعیت ها ، علی الخصوص اندیشه و غور در آینده پس از گذار از این بحران‌ها و موقعیتها اعلام میدارد در تمامی حرکت‌ها و اعتراضات صنفی و مردمی در کنار ملت بزرگ آذربایجان و سایر ائتنیکها بوده و تمامی هزینه های آن را نیز جانانه میپذیرد و تا تحقق شعار «آزادلیق،عدالت،میللی حکومت» از پا نخواهد نشست .

یاشاسین وطن ،یاشاسین عدالت

بیشتر بخوانید

عباس لسانی : ملت آذربایجان چگونه می تواند خاموش باشد؟

اؤیرنجی: بخشی از دفاعیات ارائه شده آقای عباس لسانی فعال ملی مدنی آزربایجانی به دادگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *