پنج شنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / بیانیه / بیانیه جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان در مورد وضعیت حسن بی دمیرچی

بیانیه جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان در مورد وضعیت حسن بی دمیرچی

جمعی از فعالین ملی و مدنی تورک آزربایجانی ساکن تبریز درباره وضعیت آقای حسن دمیرچی فعال ملی و مدنی سرشناس آزربایجان بیانیه ای صادر نموده اند که متن کامل بیانیه صادره به شرح زیر تقدیم می گردد:

«سیزدهم خردادماه نودوهفت ، پس از مخابره خبر بستری شدن حسن آقا دمیرچی(حسن آزربایجان) در بیمارستان عالی نسب و وخیم گزارش شدن وضع ایشان، تیمی تحقیقاتی از فعالین حرکت ملی آزربایجان در تبریز تشکیل و اقدام به تحقیق از بیمارستان و پرسنل پزشکی وافراد دخیل درمراحل بستری شدن آقای هرگلی در بیمارستان ذکر شده نمودند.

 ماحصل این تحقیق و بررسی ،به نظر فعالین ملی مدنی و عموم ملت آزربایجان ذیلا می رسد.

۱- باتوجه به تجارب گذشته از بستری شدن فعالین سرشناس آزربایجان در بیمارستانها و مراکز درمانی دولتی و اینکه اکثرا منجر به شهادت رسیدن فعالین بستری شده گشته است( مهندس غلامرضا امانی-رضا غفاری-مرتضی نبی زاده). باعنایت به تاکیدات استاد دمیرچی مبنی بر تحت درمان قرار نگرفتن فعالین در بیمارستانهای کشور، آیا بستری شدن ایشان در داخل کشور به صلاح بوده است؟

۲- در این شرایط حساس کشورومنطقه و پس از اعتراضات دی ماه ۹۶ و نیز خانه نشین کردن رهبر معنوی دراویش ونیز اقدام ناکام درحذف مولوی عبدالحمید در سیستان وبلوچستان و همچنین حذف فیزیکی رهبران عربی در الاهواز، آیا اکنون نوبت به حذف پدر معنوی حرکت ملی آزربایجان، استاد حسن آقا دمیرچی فرارسیده است؟

۳- اقدام عمدی کادر پزشکی معالج آقای هرگلی، به دوبار بیهوشی در مدت ۲۴ساعت که منجر به کمای کامل ایشان گردیده، باتوجه به آگاهی کامل پزشکان بر تخلف در این زمینه، منتج به افزایش احتمال حذف استاد دمیرچی را قوت می بخشد.

تمامی موارد ذکرشده، تیم تحقیقاتی در این پروسه رابرآن داشت، تا با نوشتن چند سطر گذشته و نتیجه گیری این تحقیق و نیز مشاوره با تیم پزشکی مجرب در این خصوص، بدون هیچ شک و تردیدی اعلام دارد، تمامی اقدامات انجام گرفته حین بستری شدن و طول درمان، در جهت حذف فیزیکی استاد حسن هرگلی (حسن آقا دمیرچی) صورت گرفته است.

و درچند کلام آخر، به تمامی عوامل دخیل در این جریان، از نیروهای اطلاعاتی امنیتی گرفته تا مسئولین رده بالای مملکتی، هشدار جدی داده می شود، این اقدام شنیع در صورت خواست حاکمیت، در مورد حسن آقا دمیرچی، نخواهند توانست مانند دیگر ترورهای خاموش فعالین حرکت ملی آزربایجان، لاپوشانی نمایند.

جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان

بیشتر بخوانید

آزربایجان میللی حوکومت دؤنه‌مینده قادینلار کلوبونون نظامنامه و مرامنامه‌سی

اؤیرنجی : گونئی آزربایجان اؤیرنجی بیرلییی اولاراق  میللی حوکومت دؤنه‌مینده قادینلار کلوبونون نظامنامه و مرامنامه‌سی ده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *