یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / بیانیه فعالین مدنی و سیاسی تورک در خصوص ششمین دوره انتخابات شورای شهر رشت 

بیانیه فعالین مدنی و سیاسی تورک در خصوص ششمین دوره انتخابات شورای شهر رشت 

در دوران کنونی ، تمام تلاش تورک ستیزان بر این است که با انکار هویت آذربایجانی در جغرافیای کنونی گیلان ، تورک های این استان را که از آستارای عزیز تا شرقی ترین نقطه آن ، درصد قابل توجهی از جمعیتش را تشکیل میدهند ، از تمامی عرصه های اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی گیلان حذف کرده و با برچسب غیر بومی آنهارا از حقوق اولیه و حقوق شهروندی محروم سازند و با ایجاد نگاهی رادیکال نسبت به تورک های این استان پایمال شدن حقوق این جمعیت عظیم را توجیه کنند.

 

اما هویت تورک ها در این جغرافیا به قدری اصیل و ریشه دار است که انکار آن هیچگاه ممکن نبوده و نیست و با فتنه انگیزی دشمنان هیچگاه صدای حق خواهی این مردم خاموش نخواهد شد.

ما ، جمعی از فعالین مدنی و هویت گرای تورک برآن شدیم تا برای دفاع از هویت مردممان و احقاق حقوقشان و رفع تبعیض های ناروا ، به عرصه انتخابات شورای شهر رشت ورود کرده و در جهت اهداف خود که جز سربلندی مردممان و دستیابی به برابری اجتماعی نیست ، لیستی از کاندیداهای مورد حمایتمان را ارائه دهیم .
این لیست متشکل از تمامی اقوام و اتنیکهای شهر رشت اعم از تورک ، گیلک ، تات و تالش است تا برخلاف جریانات تورک ستیز و نفرت پراکن با نگاهی به دور از قوم گرایی ، تقویت کننده اتحاد اقوام در راستای زندگی مسالمت آمیز باشیم .
۱. کاظم نیکومنش نودهی ۸۵۲
۲. محمد محمودیان ۷۲۷
۳. رضا نوری هریس ۸۴۲
۴. حسن کریمی کرنق ۶۸۴
۵. علی احمدنیا ۱۴۱
۶. سجاد میرزایی سین ۷۹۴
۸. رضا عاشری ۵۸۹
۹. سید امیر حسین علوی ۶۱۵
۱۰. حسن عاقل منش ۵۹۲
۱۱. سجاد علی پور ۶۱۸

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *