خانه / بیانیه / بیانیه مشترک انجمن‌های دانشجویان دانشگاه های آزربایجان جنوبی در خصوصی سفر رئیس جمهور ایران حسن روحانی به تبریز

بیانیه مشترک انجمن‌های دانشجویان دانشگاه های آزربایجان جنوبی در خصوصی سفر رئیس جمهور ایران حسن روحانی به تبریز

جناب حسن روحانی شما به عنوان رئیس جمهور یک مملکت نه تنها به وعده هایتان عمل نکردید بلکه در گفته هایتان چندین بار وجود ملتها در ایران را انکار و خواستار مقابله با ترکتازی شدید و به وعده های انتصابیتان بیشتر عمل کرده اید تا به ندای مردم آذربایجان!

 

شما برای استان ترک آذربایجان غربی به خاطر رقص کردها در مقابلتان در سفرهای انتخاباتی استانداری کرد از تبار پژاک را برگزیدید که تمام رفتار و عمل و کنشش بر وفق قاتلین این مرزو بوم بوده است.

 

جنبش دانشجویی همدل و همصدا با ملت آذربایجان در خانه نخواهد ماند بلکه با مشتهای گره کرده و آهنین به استقبال روحانی خواهیم آمد و از عمل نکردن به وعده هایش شعارهای کوبنده سر خواهیم داد تا عرق شرم و دروغگویی بر پیشانی ضد ملت ترک بنشیند.

 

سهم آذربایجان از دولت حسن روحانی=۰ بود و علت این نگرش نژاد پرستانه و ضد قومیتی اصلاح طلبانی بود که خواست ترکها مطابق قانون اساسی مملکت را مغایر با افکار  پان ایرانیستها میدانند و سعی در پاکسازی و یکسانسازی و ملتسازی دارند.

 

در دولت حسن روحانی بیشتر خسارت به اقشار  کشاورزان و معلمان و دانش آموزان و دانشجویان  وارد شده است و علت این امر عدم بی کفایتی وزیران انتصابی حسن روحانی می باشد.

 

تسخیر و مرگ دریاچه اورمیه و تبدیل آن به تلی از نمک در زمان خانم ابتکار  رئیس محیط زیست حسن روحانی اوج فاجعه را در آذربایجان غربی رقم زد و تاکنون ادامه دارد. مرگ دریاچه اورمیه به معنای مرگ ملت آذربایجان ،کوچ اجباری به شهرهای فارس نشین و آسیمیلاسیون کردن تورکهای این منطقه میباشد.

 

ما انجمنها و تشکلات دانشجویی آذربایجان این عملهای زشت و ظلمهای بی رویه در حق ملتمان را برنمی تابیم و خواهان مجازات عاملین مرگ دریاچه هستیم.

 

ائتلاف و اتحاد تشکیل یافته بین اصلاح طلبان و پان ایرانیستها در کوبیدن و سانسور قومیتها در ایران در سایه حمایت دولت روحانی به اوج خود رسیده و هر روز سرکوب قومیتها با شدت تمام انجام میگیرد که ما دانشجویان آذربایجان این اقدامات اصلاح طلبان را محکوم نموده و خاطر نشان میکنیم که هر گونه کنشی در این موارد با واکنش هر چه تمامتر دانشجویان و ملت تورک آذربایجان پاسخ داده خواهد شد.

 

تورم،بیکاری و عدم رسیدگی به وضعیت معیشتی قشر کم در آمد جامعه در دولت روحانی به اوج خود رسید و وعده های پوچ و توخالی همچنان ادامه داشت .

 

بودجه آذربایجان از استانهای فارس نشین اندک و کم و این نگرش نژاد پرستانه و اولویت فارس نشینان خشم و انزجار ملت تورک ایران را در برخواهد داشت.

 

کرمان و اصفهان و بیشترین بودجه را از آن خود کردند که اکثر ساکنان آنجا غیر بومی و مهاجرین افغان میباشد.

 

این نگرش فاشیستی به ساکنین بومی این مرز و بوم از برای چیست ؟ جنبش دانشجویی خواهان پاسخگویی دولت اصلاحات در مورد نگرشهای نژاد پرستانه است.

 

یونسی با چه سندی ملت تورک آذربایجان را با تاریخ هزاران ساله به یکباره فارس و فارس زبان خطاب میکند ایشان به چه حقی هویت طلبی را فتنه  خطاب میکند ؟مگر می شود قومیتها را سرکوب و اصل ۱۹ قانون اساسی را زیر پا نهاد آنهم کسانی که از قانون مداری حرف می زنند.

 

ما دانشجویان خواستار توبیخ و مجازات افراد حقیقی و اهانت کنندگان به تورکها و همچنین توبیخ و بسته شدن روزنامه فاشیستی قانون و مجازات گردانندگان این روزنامه هستیم.

 

روز سه شنبه همصدا با ملت بزرگ آذربایجان شاهد اعتراضات ما علیه نژاد پرستی و وعده های دروغین و… باشید .

 

ما ملتی نیستیم که چماق ظلم را پذیرا باشیم.

بیشتر بخوانید

اطلاعیه جوانان انقلابی تبریز در خصوص اعتراضات اخیر و شهیدان تبریز(۲)

همشهریان عزیز تبریزی و ملت بزرگ آزربایجان، در بیانیه شماره یک با نقش بر آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *