خانه / اخبار / بیانیه کانون مدنیت دانشگاه اورمیه در راستای محکوم نمودن لغو مراسم شب شعر تورکی در این دانشگاه

بیانیه کانون مدنیت دانشگاه اورمیه در راستای محکوم نمودن لغو مراسم شب شعر تورکی در این دانشگاه

باعرض سلام و درود خدمت شورای عمومی کانون آذربایجان و کانون شعر و ادب و دانشجویان فهیم و شریف دانشگاه اورمیه؛

متاسفانه در واپسین ساعات مانده به برگزاری برنامه((شب شعر بوز چیچگی))، درکمال ناباوری از ممانعت مسئولین دانشگاه در راستای اجرای برنامه مطلع شدیم.

شایان به ذکر است که  لغو برنامه در شرایطی ابلاغ گردید که تبلیغات به صورت گسترده از سوی کانون های مرتبط صورت گرفته و تبلیغات مذکور مورد تایید معاونت فرهنگی بوده و تدارکات لازم برای اجرای برنامه مهیا شده بود!حال اینکه این سنگ اندازی ها و بهانه تراشی ها در مسیر فرهنگی اولین اقدام از سوی مسئولین دانشگاه نبوده و قطع به یقین آخرین بار نیز نخواهد بود.

عوامل اقدام مذکور مگر می تواند  به غیر از تبعیض و رفتار سلیقه ای و همچنین  حضور نداشتن سردمداران و کارشناسان فرهنگی متخصص در عرصه فرهنگی باشد؟

به هر حال این حرکت تندروانه‌ی مسئولین دانشگاه در مورد برنامه ای که محتوایی جز ادبیات و تعالی فرهنگی نداشت نتیجه ای جز سر خوردگی فعالین فرهنگی و کمرنگ شدن فعالیتهای مفید فرهنگی و ایجاد شکاف بین دانشجویان و مسئولین نخواهد داشت.

کانون آذربایجان و کانون شعروادب عوامل مانع برگزاری برنامه را خارج از دانشگاه نمیبیند و هرگونه تبعات ناشی از لغو برنامه را به عهده خود دانشگاه وامی گذارد.

بیشتر بخوانید

آمریکا کارزار «فشار حداکثری» بر رژیم ایران را دو برابر می کند!

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا برای ایران، گفت، «سیاست ما تمدید تحریم تسلیحاتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *