خانه / اخبار / بی خبری از وضعیت “امیر ستاری” در چهاردهمین روز اعتصاب غذای خود در زندان رجایی شهر!

بی خبری از وضعیت “امیر ستاری” در چهاردهمین روز اعتصاب غذای خود در زندان رجایی شهر!

اؤیرنجى : بنا بر خبرهایی که از خانواده “امیر ستاری” فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان رجایی شهر به فعالین ملی آزربایجانی و همفکران پسرشان رسیده مسئولان قضائی و زندان اجازه هیچ گونه تماس تلفنی به خانواده این زندانی سیاسی آزربایجانی با فرزندشان را نداده اند که این خود سبب افزایش نگرانی ها در بین خانواده این فعال و فعالین ملی آزربایجانی شده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای ستاری؛ خانواده امیر ستاری به فعالین ملی آزربایجانی و همفکران پسرشان اطلاع داده اند که اجازه هیچ گونه تماس تلفونی به آنها داده نمیشود و از حال فرزندشان که در چهاردهمین روز از اعتصاب غدای خود در زندان رجایی شهر به سر می برد کاملا بی اطلاع هستند .

امیر ستاری فعال جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی  از روز دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹٨ در اعتراض به عدم رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده که منجر به گشایش پرونده و صدور حکم جدید علی‌رغم پایان محکومیت ۷ ماهه‌اش، دست به اعتصاب غذا زده است.

امیر ستاری رئوف دانشجوی کارشناسی علوم تربیتی بوده که در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. این فعال مدنی پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۹۷ توسط شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان شرقی عینا به تائید رسید.

ستاری در تاریخ ۱۹ تیرماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

در تاریخ ۲۷ شهریور ماه همان سال و در سومین ماه حبس مجددا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “توهین به رهبری” به ۶ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۹۷ و بدون اطلاع این زندانی اقدام به تجمیع دو پرونده کرده و در پی این موضوع شعبه سوم تجدید نظر استان آزربایجان شرقی احکام صادره را «خلاف بیّن شرع» دانسته و حکم ۷ ماه محکومیت تائید و اجرا شده وی به ۵ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است

امیر ستاری از ۲۸خرداد به زندان رجایی شهر منتقل شد و تا کنون هیچ خبری از این فعال در دست نیست .

 

بیشتر بخوانید

با شیوع کرونا در جعرافیای ایران نام ؛ عراق مرزهایش با این کشور را بست.

اؤیرنجى : در پی شیوع کرونا در جغرافیای ایران نام و عراق مرز مهران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *