پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / بی خبری و نگرانی ها از وضعیت فعالین ملی آزربایجانی بازداشت شده در مراسم تشییع پیکر “عزیز پورولی” ادامه دارد!

بی خبری و نگرانی ها از وضعیت فعالین ملی آزربایجانی بازداشت شده در مراسم تشییع پیکر “عزیز پورولی” ادامه دارد!

اؤیرنجى :مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس در تبریز دیروز در مراسم تشییع جنازه فعال باسابقه حرکت ملی آزربایجان جنوبی “عزیز پورولی” اقدام به درگیری با فعالین ملی آزربایجانی در این مراسم نموده و در ادامه تعدادی از این فعالین را بازداشت کرده و به مکانی نامعلوم منتقل نموده اند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی در تبریز؛ نیروهای امنیتی شوونیسم فارس دیروز پس از خاکسپاری فعال با سابقه حرکت ملی آزربایجان جنوبی “عزیز پورولی” در وادی رحمت تبریز اقدام به بازداشت تعدادی از فعالین ملی آزربایجانی حاضر در این مراسم نموده و آنها را با خود به مکانی نامعلوم منتقل نموده اند که با وجود گذشت ۲۴ ساعت از بازداشت این فعالین هیچ اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت بازداشتشان در دست نمی باشد.

هویت فعالین ملی بازداشت شده توسط ماموران امنیتی شوونیسم فارس پس از مراسم دیروز به شرح زیر می باشد:

۱. حبیب ساسانیان

۲. مهدی دوستدار

۳.ایرج شیرزاد

۴. علی رادمنش

۵.محمد افسری خطیب

و…

اسامی سایر بازداشت شدگان پس از احراز هویت و تائید منابع خبری آگاه مخابره خواهد گردید.

گفته ها حاکی از این می باشد که حبیب ساسانیان فعال ملی آزربایجانی دیروز پس از سخنرانی چند دقیقه ای که در مراسم تدفین عزیز پورولی داشته است ،هنگام عزیمت به شهرستان محل اقامت خود اردبیل توسط نیروهای امنیتی شوونیسم فارس در تبریز بازداشت شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

منابع آگاه همچنین از بازداشت آقایان مهدی دوستدار، ایرج شیرزاد، علی رادمنش و محمد افسری در جریان مراسم تدفین خبر داده اند، که هنوز از محل نگهداری و وضعیت این فعالین ملی آزربایجانی هم خبری در دسترس نمی باشد.

خاطر نشان می سازیم که؛ آقای “عزیز پورولی” از فعالین ملی باسابقه آزربایجانی است که به دلیل فعالیت های مدنی خود، به دفعات بازداشت، محاکمه و زندانی شده بود، وی پنج شنبه ۲ خرداد بر اثر بیماری در تبریز جان به جان آفرین تسلیم کرد و مراسم تدفین این مبارز آزربایجانی با حضور گسترده ملت تورک و فعالین ملی آزربایجانی با شکوه هر چه تمام تر دیروز جمعه سوم خردادماه سال ۱۳۹۸ در قبرستان وادی رحمت تبریز برگزار گردید و این شکوه به مزاج مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس خوش نیامده و بازداشت تعدادی از فعالین ملی آزربایجانی به جهت برهم زنی این مراسم را در پی داشته است.

بیشتر بخوانید

حکم یک قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن علیه ایران و سوریه

اؤیرنجى :رندالف ماوس، قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن، پایتخت آمریکا، دولت‌های ایران و سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *