خانه / آذربایجان / تأکید وزیر خارجه آزربایجان بر همبستگی با مردم و دولت قزاقستان در عبور از بحران فعلی

تأکید وزیر خارجه آزربایجان بر همبستگی با مردم و دولت قزاقستان در عبور از بحران فعلی

اؤیرنجی : جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آزربایجان طی سخنانی در نشست فوق‌العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای تورک با بیان اینکه این سازمان بر پایه همبستگی بین کشورهای عضو تشکیل شده، اظهار داشت «هم اکنون مسئولیت مشترک ما این است که در این شرایط سخت در کنار برادران قزاقستانی خود باشیم».

وی در این نشست که به صورت آنلاین برگزار شد، تصریح کرد: آزربایجان از عادی‌سازی فوری اوضاع در قزاقستان و احیای حاکمیت قانون حمایت می‌کند. استفاده غیرقانونی از زور و خشونت که نظم عمومی را تضعیف و حقوق اساسی بشر و آزادی های مدنی را تهدید می‌کند، قابل توجیه نیست و بنابراین باید به شدت محکوم شود.

بایرام‌اوف با تاکید بر اینکه به خرد جمعی مردم و دولت قزاقستان برای عبور از این شرایط باور دارد، افزود: سازمان کشورهای تورک نیز وظیفه مهمی در این زمینه دارد. این سازمان بر اساس همبستگی بین کشورهای عضو تأسیس شده و مسئولیت مشترک ما این است که در این شرایط سخت در کنار برادران خود باشیم.

وی افزود: در این راستا از بیانیه ۶ ژانویه ۲۰۲۲ که در آن بر آمادگی کمک به قزاقستان به منظور یافتن راهی برای برون رفت از وضعیت فعلی تاکید شده، استقبال می‌کنیم. ما این را نشانه‌ای از توانایی و عزم سازمان برای انجام تعهدات خود در قبال کشورهای عضو و ناظر می‌دانیم.

بیشتر بخوانید

عالم نامدار آذربایجانی ؛ صفی الدین اورموی / دکتر توحید ملک زاده

سرزمین هنرپرور آذربایجان در قرون وسطی مولود دو تن از بزرگان علم و هنر و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *