خانه / اخبار / تاکید بریتانیا بر بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمی

تاکید بریتانیا بر بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمی

اؤیرنجی: لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران خواستار بازگشت سریع ایران به مذاکرات اتمی وین با هدف احیای توافق هسته‌ای و کاهش تنش‌ها درباره برنامه اتمی تهران شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، تراس و امیرعبداللهیان، شامگاه چهارشنبه، ۲۲ سپتامبر در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک درباره مسائل ۲ جانبه، پرونده اتمی ایران و مسائل منطقه‌ای بحث و گفت‌وگو کردند.

ازسرگیری مذاکرات

عبداللهیان چهارشنبه اعلام کرد، تهران خواستار ازسرگیری مذاکرات اتمی وین بوده که از ژوئن گذشته متوقف شده است.

وزیر خارجه ایران در دیدار با جورپ بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل بدون اعلام دقیق ازسرگیری مذاکرات، اظهار داشت که دولت جدید ایران با بررسی دقیق سابقه مذاکرات اتمی وین، به این مذاکرات باز خواهد گشت.

عبداللهیان با اشاره به این‌که توافق هسته‌ای باید نتایج ملموسی برای ایران داشته باشد، بیان کرد که تهران خواستار لغو همه تحریم‌ها است.

او‌ همچنین از طرف‌های دیگر خواست به تعهدات خود در برجام عمل کنند.

برنامه موشکی و سیاست منطقه‌ای

پیشتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران از آمادگی کشورش برای ازسرگیری مذاکرات اتمی سخن گفته بود اما به مذاکره درباره برنامه موشکی و سیاست حمایت از شبه نظامیان در منطقه که آمریکا خواستار بحث درباره آنها شده است، اشاره‌ای نکرد.

مذاکرات اتمی وین با حضور کشورهای باقی مانده در توافق هسته‌ای برای بازگشت همزمان ایران و آمریکا به برجام از آوریل گذشته آغاز شد. این مذاکرات پس از ۶ دور و پس از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی از ژوئن گذشته متوقف شده است.

بیشتر بخوانید

دهن کجی رژیم تورک ستیز ایران به ملتمان ؛ گماشتن یک کرد بر صندلی استانداری آزربایجان غربی!

اؤیرنجی : رژیم ایران بار دیگر با دهن کجی به خواسته های ملت تورک آزربایجان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *