خانه / آذربایجان / تایید حکم سیدمحمدرضا فقیهی به همراه دیگر دادخواهان سلامت در دادگاه تجدید نظر

تایید حکم سیدمحمدرضا فقیهی به همراه دیگر دادخواهان سلامت در دادگاه تجدید نظر

اؤیرنجى: حکم سیدمحمدرضا فقیهی، مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، مصطفی نیلی و مریم افرافراز در پرونده موسوم به «دادخواهان سلامت» در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران بصورت غیابی عیناً تایید شد

به گزارش “صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی” ،سیدمحمدرضا فقیهی به همراه دیگر دادخواهان سلامت که توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب مجموعا به تحمل بیش از ۱۰ سال حبس و محرومیت‌های شغلی و اجتماعی محکوم شده بودند در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عیناً تایید شده است.

لازم به یادآوری است مهدی محمودیان، مصطفی نیلی و آرش کیخسروی به «تشکیل گروه معاند نظام به هدف برهم زدن امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده‌اند. همچنین اتهام محمدرضا فقیهی و مریم افرافراز «عضویت در گروه‌های معاند نظام» عنوان شده است. 

در تاریخ ۲۳ مردادماه سال گذشته، ۹ تن از وکلا و فعالان مدنی از جمله آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شدند. در این میان، بازداشت مریم افرافراز و مصطفی نیلی در حالی صورت گرفته بود که هر دوی این شهروندان به تازگی دوران قرنطینه ابتلا به کرونای خود را سپری کرده بودند و وضعیت جسمی مناسبی نداشتند. همچنین مریم افرافراز صرفا مسئولیت ثبت مطالب را به عنوان منشی جلسه عهده دار بوده است. 

از میان این افراد محمدهادی عرفانیان کاسب و لیلا حیدری ساعاتی پس از بازداشت و محمدرضا فقیهی وکیل دادگستری و مریم افرافراز فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی در تاریخ ۷ شهریورماه، آزاد شدند.

لازم به یادآوریست، سیدمحمد رضا فقیهی که اصالتا از شهر هیر استان اردبیل و ساکن تهران می باشد وکالت تعدادی از فعالین ملی مدنی آذربایجانی از جمله اکبرآزاد، عباس لسانی، لطیف حسنی، اکبر نعیمی، علیرضا فرشی،آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، سیامک میرزایی‌، بهنام شیخی و تعداد دیگری از فعالین را در برهه های زمانی مختلف بر عهده داشته است.

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *