دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / تبریزدن شوشایا سلام ؛ دیوارنویسی گسترده فعالین ملی آزربایجانی در تبریز

تبریزدن شوشایا سلام ؛ دیوارنویسی گسترده فعالین ملی آزربایجانی در تبریز

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن تبریز در حمایت از عملیات آزادسازی قاراباغ اشغالی توسط ارتش ارتش مظفر آزربایجان و شادمانی از آزادسازی شهر شوشا به دیوارنویسی گسترده در سطح کلانشهر تبریز پرداختند.

متن دیوار نویسی گسترده فعالین ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در تبریک و شادباش آزادسازی پایتخت مدنیت آزربایجان شهر شوشا از اشغال دولت تروریستی ارمنستان به شرح زیر می باشد:

#قاراباغ_آزربایجاندیر
#تبریزدن_شوشایا_سلام

قابل ذکر است که؛ ملت تورک آزربایجان جنوبی پس از آزادسازی شوشا در شهرهای مختلفی چون تبریز، اورمیه، اردبیل، آبیک قزوین و دیگر شهرهای آزربایجان جنوبی ضمن جشن و شادی اقدام به پخش شیرینی در بین شهروندان نموده بودند که رژیم تورک ستیز حاکم بر جغرافیای ایران نام نیز از شادی ملت تورک آزربایجان جنوبی و پخش شیرینی خشمگین شده و وضعیت امنیتی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی ایجاد نمود.

شهر شوشا در سال ۱۷۵۲ توسط پناه‌علی‌خان٬ خان منطقه قره‌باغ تاسیس شده بود. این شهر با بناهای تاریخی متعدد٬ خاستگاه بسیاری از چهره‌های برجسته فرهنگی و علمی آزربایجان بوده و به همین دلیل از جایگاه خاصی نزد آزربایجانی ‌ها برخوردار است.

شوشا علاوه بر اینکه از مهمترین شهرهای تاریخی و فرهنگی آزربایجان است، به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود در منطقه و قرار گرفتن در جاده خانکندی (بزرگترین شهر و مرکز قره‌باغ) از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

این شهر در هشتم مه ۱۹۹۲ به اشغال نظامیان ارمنستان درآمده بود.

گفتنی است در عملیاتی که ارتش آذربایجان از روز ۲۷ سپتامبر برای آزادسازی اراضی اشغالی خود آغاز کرده٬ تاکنون ۵ شهر٬ ۳ قصبه و بیش از ۲۴۰ روستا از اشغال ارمنستان آزاد شده‌اند.

 

بیشتر بخوانید

درهای زندان را باز کنید؛ کرونا جان محبوسین آزریایجانی را تهدید میکند

  اؤیرنجى : طی روزهای گذشته و پس از حاد شدن شرایط اکثر شهرهای ایران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *