پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / تبریک آزادی کلبجر از اشغال ارمنستان به مردم آزربایجان توسط پرزیدنت علی اف

تبریک آزادی کلبجر از اشغال ارمنستان به مردم آزربایجان توسط پرزیدنت علی اف

اؤیرنجى : الهام علی‌اف، رییس‌جمهور آزربایجان گفت که “امروز منطقه کلبجر از اشغال آزاد شد. من این مناسبت را از صمیم قلب به همه مردم آزربایجان تبریک می گویم.”

“امروز منطقه کلبجر از اشغال آزاد شد. من این مناسبت را از صمیم قلب به همه مردم آزربایجان تبریک می گویم. مردم عزیز کلبجر، چشمتان روشن! منطقه مادریتان از اشغال آزاد شد. سالهاست که مردم آزربایجان چشم به راه این روز هستند. منطقه کلبجر در تاریخ ۲ آوریل ۱۹۹۳ اشغال شد. مردم بی گناه با وحشیگری از سرزمین اجدادی خود بیرون رانده شدند. آثار تاریخی و طبیعت کلبجر آسیب جدی دیده است.”

این سخنان از سوی الهام علی‌اف رئیس جمهوری آزربایجان در خطاب به ملت آمده است.

“اشغال منطقه کلبجر فاجعه بزرگی بود. اشغال هر منطقه فاجعه بزرگی بود. پس از اشغال مناطق شوشا و لاچین در ماه مه ۱۹۹۲، اشغال کلبجر نیز ارتباط جغرافیایی بین ارمنستان و قاراباغ را ایجاد کرد. همه می دانند که منطقه خودمختار قره باغ کوهستانی سابق مرزی با جمهوری ارمنستان نداشت. ارمنستان با منطقه لاچین و کریدور لاچین از قاراباغ کوهستانی جدا می شد. اشغال لاچین، شوشا و مناطق بعدی کلبجر ارتباط جغرافیایی بین ارمنستان و قاراباغ را در یک منطقه وسیع ایجاد کرد و این هدف دشمن بود. پس از اشغال کلبجر، می توان گفت که ارتباطات بین ارمنستان و قاراباغ از بسیار وسیعتر برقرار شد و اول از همه سلاح، تجهیزات و نیرو ارسال شد. در عین حال، این مزایای بزرگی برای سیاست تجاوزکارانه بعدی ارمنستان فراهم کرد.”

بیشتر بخوانید

افزایش حمایتها از اعتصاب غذای یوسف کاری؛ سه زندانی دیگر تورک نیز از فردا اعتصاب می‌کنند!

اؤیرنجى: بهنام شیخی ، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی سه زندانی سیاسی تورک محبوس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *