سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / حقوق بشر / تجاوز نماینده ملکان(سلمان خدادادی) به دختران جویای کار این شهر!

تجاوز نماینده ملکان(سلمان خدادادی) به دختران جویای کار این شهر!

اؤیرنجى: نماینده مانقورد شهرستان ملکان (ملک کندی)از توابع استان آزربایجان شرقی که نقش بسزایی در دستگیری فعالان ملی _مدنی آزربایجانی و سرکوب و شکنجه و زندانهای طویل المدتشان داشته ،اینبار متهم به تجاوز به دختران جویای کار این شهرستان با سؤاستفاده از موقعیت والای حکومتیش است.

به گزارش اؤیرنجى ،سلمان خدادادی، پیش از این سمت های حساسی مانند «فرمانده سپاه ملکان»، «مدیرکل اطلاعات اردبیل» و «معاون مدیرکل اطلاعات آزربایجان شرقی» را عهده دار بوده و نقش موثری در سرکوب، دستگیری و زندانی کردن فعالان آزربایجانی داشته است.

به گزارش اؤیرنجی به نقل از هرانا، این نماینده سفارشی حکومت، دارای سوابقی از جمله «تجاوز» و «آزار جنسی» است و پیشتر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دوبار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد.

او که هم اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس ایران را بر عهده دارد، در سال‌های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود.

خبرگزاری «هرانا» اسنادی را دریافت کرده است که خدادادی حداقل ٢ نفر دیگر را مورد «تجاوز» و «آزار جنسی» قرار داده است. با این وجود مسئولان مجلس ایران ضمن دعوت قربانیان به «سکوت»، مانع از پیگری حقوقی موثر قربانیان می شوند.

ز.ن دختری ۲۸ ساله، اهل شهرستان ملکان در استان آزربایجان شرقی به «هرانا» می گوید «در چهار سال گذشته مورد آزار جنسی توسط این نماینده مجلس قرار گرفته است.»

این دختر جوان در پی بی‌توجهی مسئولان نسبت به طرح شکایت در حراست مجلس شورای اسلامی، سکوت خود را شکسته و در گفت‌وگو با هرانا به شرح ماجرا پرداخت، است.

این دختر آزربایجانی می گوید که پس از فوت پدرش به دلیل بیکاری و مشکلات مالی به فرمانداری ملکان مراجعه کرده و «سلمان خدادادی» نماینده ملکان، به  وعده می دهد که او را در «دیوان محاسبات تهران» استخدام می کند.

این دختر ملکانی می گوید: «زمانی که به دفتر ایشان در میدان ولیعصر رفتم و داخل دفتر شدم، بلافاصله در را روی من قفل کرد و پس از آزار و اذیت و با اعمال زور به من تجاوز کرد و نهایتا با تهدید از من خواست تا به کسی چیزی نگویم.»

این دختر ۲۸ ساله بعدها نیز با تهدید، چندین بار از طرف این نماینده مورد تجاوز قرار می گیرد اما از ترس این ماجرا را در جایی بازگو نمی کند.

خانم «ز.ن» مدعی می گوید: «مدتی بعد بود در جمعی از دوستانم نشسته بودم و از یکی از دوستانم شنیدم که گفت خدادادی به او وعده کار داده و بعد هم به او تجاوز کرده و طی این مدت بارها خواسته دست به خودکشی بزند. آنجا بود که فهمیدم فقط پای من در میان نبوده است. اما هیچ‌کدام از ترس جانشان حاضر نشدند جایی شکایت کنند.»

این دختر آزربایجانی می گوید:«اواخر فروردین به او زنگ زدم و گفتم هر بلایی سرم آوردی چیزی نگفتم ولی خواهش می‌کنم تمامش کن وگرنه به همه می‌گویم با من چه کردی. گفت جایی چیزی بگویی دستور می‌دهم بی سر و صدا تو را بکشند و آب از آب هم تکان نخورد. واقعا ترسیده بودم.»

این قربانی تجاوز جنسی می گوید در نهایت به «حراست مجلس» مراجعه کرده و اسناد و مدارک لازم شامل فایل های صوتی این نماینده و پیامک ها و … را در اختیار آنها قرار داده و آنها در نهایت با اکراه قبول کرده اند تا از سلمان خدادای طرح شکایت کند.

او می گوید «پس از اینکه طرح شکایت در حراست مجلس که قرار شد به دست کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان برسد، خدادادی چند بار دیگر تماس گرفت و گفت اگر شکایتم را پس نگیرم می‌تواند هر بلایی سرم بیاورد.»

این دختر جوان در خصوص نتیجه شکایتش می گوید: «از تاریخ ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ که شکایت کردم تا به امروز چند بار با حراست مجلس تماس گرفته‌ام اما هر بار می‌گویند زمان لازم هست تا بررسی کنند و به شکایتم رسیدگی نمی‌کنند.»

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *