خانه / آذربایجان / تحرکات اکراد مهاجر در آذربایجان غربی تهدیدی برای آینده / افشار محب

تحرکات اکراد مهاجر در آذربایجان غربی تهدیدی برای آینده / افشار محب

 

مشاهده صفحه اول یک روزنامه حول تحولات استان آذربایجان غربی با محوریت مسائل وتحولات آذربایجان غربی علی الخصوص کردهای مهاجر( بنام ده نگی ولات) در دنیای مجازی مرا وادار به تحقیق بیشتر در این مورد کرد که چرا در استان آذربایجان غربی روزنامه ای منتشر گردد. که صفحه اول آن گویای همه چیز ازجمله زیاده خواهی اکراد مهاجر باشد.؟

برهمین اساس برای کسب اطلاعات بیشتر بایکی از دوستانی که در استان آذربایجان غربی زندگی میکند.تماس گرفتم.
این دوست بنده واقف ومسلط بر همه مسائل واتفاقات این استان بود.
لازم به ذکر است که در مدت یک ساعت صحبت با وی بنده تماما شنونده گفته های وی بودم.
اولین سوال بنده این بود که چرا در یک شهر با اکثریت تورک نشین یک روزنامه با اهداف زیاده خواهی وحتی حمایت از تروریست ها منتشرگردد.؟وپشت این جریانها چه کسانی قرار دارند.؟

وی گفت که این روزنامه هر از گاهی منتشر میگردد.اما در مواقع حساس موضع تندتری اتخاذ میکند.وپشت همه این گونه رسانه ها واز جمله این روزنامه آرمان سیمیتقو نوه قاتل مردم آذربایجان اسماعیل سیمیتقو وحتی دلارها وحمایت های بارزانی ها قرار دارد.

در ادامه از وی خواستم در مورد حساسیت مسئولان امر نسبت به این گونه کارها توضیح دهد که وی عنوان داشت اکثر مسئولان سیاست دوگانه ای در این گونه موارد دارند وسعی دارند.هر دوطرف امر یعنی هم مردم آذربایجان غربی را هم حاکمیت را راضی نگه دارندودر بیشتر مواقع رضایت حاکمیت در اولویت قرار دارد.وما نیز انتظار واکنش نسبت به نوشته های این روزنامه را با توجه به سوابق مسئولان، از آنان نداریم.

وی یاد آوری کرد که در انتخاب محمد مهدی شهریاری برای استانداری آذربایجان غربی هادی بهادری (مامور از طرف حاکمیت)تعدادی از فعالان حرکت ملی را فراخوانده وبرای آنان توضیح میدهد که انتخاب شهریاری کرد نه تنها خطری برای استان محسوب نمیگردد بلکه محسناتی را نیز نصیب استان خواهد کرد.

و جناب شهریاری ذاتا کرد نیستند.که این صحبتها وتوجیهات هادی بهادری مامور حاکمیت جهت ساکت نمودن هرگونه اعتراضی از سوی فعالان بودو هادی بهادری با اعتراض فعالان روبرو میگردد ودر نهایت فردای آن روز شهریاری با اتخاذ تدابیر امنیتی در استان بعنوان استاندار استان آذربایجان غربی انتخاب میگردد.و…

اما نکته ومسله جالب در این گفته ها همسویی بعضی از افراد و یکی ازطیف حرکت ملی در استان با شونیزم پارس میباشد. که در اکثراتفاقات مواضع همسو ویکسانی دارند.و در انتخاب شهریاری نیز همصدا وهم رای بودند!!!

از وی در مورد کردهای ساکن دراستان وعلی الخصوص شهر اورمیه سوال کردم که وی عنوان داشت اکثر خانواده های کردی اولویت خودرا منافع کردهای استان وحومه لحاظ میکنند.ومنافع جمعی آنان همیشه بر منافع فردی آنان غلبه دارد.مانند زادرو ولد بیشتر جهت افزایش جمعیت اکراد،خرید زمین و مکانهای تجاری و…در شهر و…

به وی گفتم نظرت راجع به گفته های عبدا…مهتدی عضو گروه تروریستی کومله که اظهار داشته در عرض ۴۸ ساعت میتوانیم تمام اکراد آذربایجان غربی را مسلح کنیم .چیست.؟؟

درعین ناباوری بنده وی لبخندی زد وگفت در شهر اورمیه اکثریت مطلق خانواده های کردی حداق یک اسلحه در خانه دارند واین برهمه آشکار ومبرهن است.
انگار که آسمان سرمن خراب شده بود.ودر کمال تعجب وناراحتی از وی سوال کردم درصورت ضعف حاکمیت مرکزی تکلیف شما ها در استان چیست.

جواب داد اگر وضع به همین منوال پیش برود چاره ای جز فرار وترک دیار آبا واجدادی خود نخواهیم داشت چون باتوجه به سابقه کشتار مردم استان توسط تروریستها در گذشته وشرارتهای مختلف آنان و بعلت مجهز بودن آنان به سلاحهای گرم ودست خالی بودن مردمان استان هیچ زن ومردی وحتی کودکان نیز از تیررس آنان در امان نخواهد بود.وهمه ماباید فرار را برقرار ترجیح بدهیم.

 

بیشتر بخوانید

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *