خانه / آذربایجان / تحریف اسامی تورکی آزربایجانی در اطلاعیه عجیب بخشدار سیلوانای اورمیه!

تحریف اسامی تورکی آزربایجانی در اطلاعیه عجیب بخشدار سیلوانای اورمیه!

اؤیرنجى : چندی است که گروه‌های تروریستی تبلیغات زیادی برای تغییر اسامی اماکن آذربایجان غربی بکار گرفته‌‌اند که مورد آخر آن فراخوان برای تغییر نام بوزسینه بود و اکنون نیز بخشدار سیلوانا در اقدامی عجیب اسامی تورکی این بخش از اورمیه را تحریف نموده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در اورمیه ؛ در اقدامی عجیب، بخشداری بخش سیلوانا با ادبیاتی نزدیک به گروه‌های تروریستی در بیانیه‌ای که درخصوص تعطیلی اماکن گردشگری منتشر کرده، بوزسینه را بُزِسینا، آبشار سلوک را سولیک، سد شهرچایی را دریاچه سیلوانا معرفی کرده است.

شاید این بخشدار در خصوص بوزسینه با آوردن واژه غیرمتعارف بزسینا،ادعای استفاده از اسامی رسمی کند اما این فرد باید پاسخ دهد که اگر قرار بر استفاده از اسامی رسمی است چرا این بخشداری به تبعیت از گروهک‌های آن سوی مرزها اسامی رسمی سد شهرچایی را به دریاچه سیلوانا و آبشار سلوک را به سولیک تبدیل کرده است؟

آقای بخشدار بهتر است تکلیف خود را سریعاروشن کند که در کدام سوی مرز ایستاده است؟آیا وی ازبیت‌المال ملت تورک آزربایجان جنوبی درآمد به جیب می زند که باادبیات تروریستها سخن بگوید؟

به بخشدار سیلوانا توصیه میگردد سریعا ضمن اصلاح اطلاعیه، از محضر ملت تورک آزربایجان طلب بخشش نماید که در غیر این صورت ملت تورک خود پاسخگوی این خیانت ها خواهند بود.

 

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *