خانه / آذربایجان / تحریف جنایات پهلوی بر علیه حکومت ملی آزربایجان و ادامه دشمنی صدا و سیما بر علیه ملت تورک آزربایجان جنوبی!

تحریف جنایات پهلوی بر علیه حکومت ملی آزربایجان و ادامه دشمنی صدا و سیما بر علیه ملت تورک آزربایجان جنوبی!

اؤیرنجى : شبکه به ظاهر دینی مذهبی افق صدا و سیمای میلی رژیم تورک ستیز ایران در اقدامی مغرضانه اقدام به پخش فیلمی به اصطلاح مستند به نام شاهین(آسوده بخواب کوروش)  نموده که در آن آشکارا و به وضوح تاریخ آزربایجان جنوبی را تحریف کرده‌اند.

این فیلم که در آن از جنایت‌های شاه پهلوی علیه آزربایجان جنوبی از جمله زنجان، تبریز، اردبیل و اورمیه در سال ۱۳۲۵ شمسی حمایت شده است از شبکه تلویزیونی افق رژیم تورک ستیز ایران پخش شد.

این فیلم به قدری نفرت‌انگیز و مشمئز است که در آن، جنایت‌های شاه پهلوی و ارتش تهران علیه مردم آزربایجان در سال ۱۳۲۵ کاملا بر عکس نشان داده شده است و در حالی که مردم مبارز آزربایجان جنوبی به دار آویخته شده و کتاب‌های تورکی توسط ارتش شاه پهلوی به آتش کشیده شده است صدا و سیمای رژیم ایران همه چیز را برعکس نشان داد.

گفتنی است روزنامه‌های دوران حکومت خودمختار آزربایجان که یک سال طول کشید خبرها به دو زبان تورکی و فارسی نوشته می‌شده است.

حکومت فعلی ایران در کنار شاه می‌ایستد تا حقوق ملت تورک آزربایجان جنوبی را به مانند شاه پهلوی پایمال و مردم مبارز آزربایجان را سرکوب کند.

بیداری ملی ملت تورک آزربایجان جنوبی، لرزه بر تن پایه‌های حکومت تورک ستیز و پان فارس حاکم بر جغرافیای ایران نام انداخته که اینچنین اقدام به دروغ‌پردازی و تحریف تاریخ به نفع خود می‌کنند و بی شرمانه آن تحریف را از کانال تلویزیونی خود پخش می نمایند.

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *