خانه / آذربایجان / تحریف نام “آزربایجان ” توسط صدا و سیمای میلی و مسئولان وزارت بهداشت رژیم ایران 

تحریف نام “آزربایجان ” توسط صدا و سیمای میلی و مسئولان وزارت بهداشت رژیم ایران 

اؤیرنجى : مسئولان تورک ستیز رژیم ایران پس از تحریف اسامی تورکی روستاها و شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی وقاحت را به جایی رسانده اند که اکنون آشکارا در صدا و سیمای میلی توسط مسئولان وزارت بهداشت رژیم ایران استان “آزربایجان غربی” را “مهاباد” و “آزربایجان شرقی” را “آزر شرقی” می نامند!

مسئولان وزارت بهداشت رژیم ایران که در تلویزیون دولتی این رژیم در حال ارائه گزارش از روند شیوع کرونا در استان های مختلف بودند، با حذف کلمه «آزربایجان »، نام «آزربایجان شرقی» را به «آزر شرقی» تحریف نمودند.

تحریف نام آزربایجان توسط مسئولان ارشد رژیم ایران مسبوق به سابقه بوده و پیشتر نیز در تیرماه ۹۹ «سعید نمکی»؛ وزیر بهداشت این رژیم، نام استان آزربایجان غربی را به «مهاباد» و نام «آزربایجان شرقی» را به «آزر شرقی» تحریف کرده بود. 

این اقدام تورک ستیزانه وزیر بهداشت و صدا و سیمای میلی رژیم ایران، مورد اعتراض ملت تورک و کاربران آزربایجانی در رسانه های اجتماعی قرار گرفته است.

قابل ذکر است که؛ پیش‌تر نیز حسن روحانی در جریان دیدار با نخبگان آزربایجان غربی به جای «استان آزربایجان غربی» از لفظ «استان اورمیه» استفاده نموده بود که این گستاخی اعتراضات زیادی را برانگیخته بود.

«استان اورمیه» اصطلاحی است که توسط گروه‌های تروریستی کٌردی با هدف حذف نام «آزربایجان »، از «استان آزربایجان غربی» و تحریف هویت تورکی این استان ساخته و پرداخته شده و دولتمردان و ارگان های رسمی رژیم ایران نیز همراستا با اهداف این گروههای تروریستی هر از گاهی از این واژه جعلی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید

تبریز؛ چهارمین مراسم سالگرد بزرگداشت استاد حسن دمیرچی

اؤیرنجى: مراسم چهارمین سالگرد درگذشت حسن هرگلی موزیسین و فعال ملی مدنی سرشناس آذربایجانی  در تبریز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *