خانه / اخبار / تحریم ها ؛ صادرات نفت رژیم ایران را به صفر نزدیک کرد!

تحریم ها ؛ صادرات نفت رژیم ایران را به صفر نزدیک کرد!

اؤیرنجى : گرچه آمریکا هنوز فشار بر رژیم ایران را در زمینه تحریم نفتی تشدید نکرده، صادرات نفت این کشور به کمترین میزان در سه ماه گذشته رسید. به گزارش رویترز، صادرات نفت ایران در ماه مارس ۲۰۱۹ به حدود یک میلیون بشکه در روز نزول کرده است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ پیش از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای میزان صادرات نفت ایران به حدود دو و نیم میلیون بشکه در روز می‌رسید.آمریکا هدف نهایی خود را به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرده اما خاطرنشان می‌کند که برای جلوگیری از کاهش شدید عرضه و افزایش بهای انرژی در بازارهای جهانی این کار را مرحله به مرحله انجام خواهد داد.

سناتور جمهوریخواه تام کاتن در توئیتر خود در رابطه با درآمدهای ناشی از صادرات نفت ایران که برای تأمین مالی تروریسم و بی ثبات سازی منطقه هزینه می شود، گفت: رژیم ایران از دلارهای نفتی برای تأمین مالی تروریسم و کاشتن بذر بحران در سراسر منطقه خاورمیانه استفاده می‌کند. بهترین راه مقابله این است که صادرات نفت رژیم ایران را به صفر برسانیم.

سناتور مارکو روبیو از اعضای ارشد سنای آمریکا نیز گفته: زمان وارد کردن بیشترین فشار بر رژیم تهران که حامی تروریسم است، فرار رسیده. وی از دولت ترامپ خواست به معافیت تحریم نفتی رژیم ایران برای برخی کشورها خاتمه دهد.

وزیر خارجه آمریکا نیز چندی پیش در جمع مدیران شرکت‌های بزرگ نفتی جهان گفت: آمریکا هم‌چنان متعهد به قطع کامل صادرات نفت ایران است، چرا که آنها از صادرات انرژی برای گسترش نفوذ خود در سراسر خاورمیانه استفاده می‌کنند به‌ ویژه در عراق، و این در حالی است که ایالات متحده تلاش می‌کند یک عراق مستقل و با اقتدار شکل بگیرد.

 

بیشتر بخوانید

توقیف نفت کشی رژیم ایران توسط دولت جبل الطارق یکماه دیگر تمدید شد

اؤیرنجى: دادگاه عالی جبل‌الطارق توقیف نفتکش «گریس ۱» حامل نفت خام ایران به سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *