دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / اخبار / تحریم ۷ فرد و ۴ شرکت مرتبط با حوثی‌های یمن و سپاه تروریستی رژیم ایران و لغو تحریم تامین کنندگان مالی تروریستها

تحریم ۷ فرد و ۴ شرکت مرتبط با حوثی‌های یمن و سپاه تروریستی رژیم ایران و لغو تحریم تامین کنندگان مالی تروریستها

اؤیرنجى : وزارت خزانه داری آمریکا هفت فرد و چهار شرکت مرتبط با شبه نظامیان حوثی یمن و نیروی قدس سپاه پاسداران تروریستی رژیم ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. در حالیکه تحریم علیه چندین فرد و شرکت تامین کننده منابع مالی این تروریستهای را لغو کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که هفت فرد و چهار شرکت مرتبط با شبه نظامیان حوثی یمن و نیروی قدس سپاه تروریستی رژیم ایران را به لیست تحریم‌های خود افزوده است.

در اطلاعیه وزارت خزانه داری آمریکا در اینباره آمده است: امروز افراد مرتبط با شبکه قاچاق که نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و حوثی‌های یمن را تامین مالی می کردند به لیست تحریم‌ها افزوده شدند.

این وزارتخانه یکی از افرادی که به فهرست افراد تحت تحریم‌ آمریکا افزوده را شخصی به نام سعید احمد محمد الجمال معرفی کرده است. الجمال متهم به حمایت مالی از حوثی‌های یمن با استفاده از تجارت غیرقانونی نفت شده است.

از سوی دیگر آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشت: فشارهای آمریکا بر حوثی‌ها به منظور قبول آتش ‌بس از سوی این گروه و شرکت در مذاکرات صلح برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن ادامه خواهد یافت.

بلینکن افزوده است: امروز تحریم‌های جدیدی علیه شبکه ای از شرکت‌های صوری و افراد مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که از حوثی‌ها حمایت مالی می‌کنند، اعمال شد.

همچنین جو بایدن ۳ مقام نفتی ایران را که تامین کننده منابع مالی تروریستها هستند از فهرست تحریم‌ها خارج کرد. بدینصورت ۳ مقام سابق و ۲ شرکت ایرانی از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شدند.

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: «دولت بایدن امروز تحریم‌ها علیه مقامات سابق ایران و شرکت‌های انرژی را لغو کرد.

لغو تحریم‌ها علیه مقامات پیشین ایران، تعهدی برای کاهش فشار بر تهران است.»

بیشتر بخوانید

رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام تا ۲۰ سال آینده به صفر می‌رسد!

اؤیرنجى: کاهش ۲۵ درصدی رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام موجب نگرانی‌هایی برای رسیدن به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *