خانه / آذربایجان / تداوم بلاتکلیفی ۸ فعال ملی آزربایجانی در زندان اردبیل همزمان با صدور وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی

تداوم بلاتکلیفی ۸ فعال ملی آزربایجانی در زندان اردبیل همزمان با صدور وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی

اؤیرنجى : با گذشت بیش از ۲۷ روز از بازداشت فعالین ملی آزربایجانی در شهر اردبیل که در حمایت از عملیات آزاد سازی «قاراباغ» و ارتش جمهوری آزربایجان صورت پذیرفته بود، خانواده های فعالین دستگیر شده هر روز به مراجع قضایی و امنیتی مراجعه می نمایند اما تا به حال هیچ گونه جواب قانع کننده ای از طرف آنان دریافت نکرده اند که این موضوع بر نگرانیهای آنان افزوده است.

این در حالی است که روز شنبه ۳ آبان ۹۹ بعد از مراجعه خانواده ها به دادسرای شهید بهشتی اردبیل به گفته مسئولین، قاضی شعبه ۱۰ بازپرسی «بابک نونهال» ۴ روز است که در مرخصی به سر می برد و پس از کش و قوس های فراوان این پاسخ را داده اند که با وجود صدور قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی پرونده بازداشت شده های حامی قاراباغ دست ما نیست، پرونده زیر نظر وزارت اطلاعات و تهران می باشد فعلا اطلاعات تهران صلاح میداند که آنها باید در بازداشت باشند تصمیم نهایی را آنها میگیرند.

پیشتر بابک نونهال بازپرس شعبه ۱۰ دادسرای شهید بهشتی با اهانت و ناسزا گویی به خانواده فعالین آنها را تهدید کرده بود. در همین راستا چندی پیش خانم «افسانه اکبرزاده» همسر فعال ملی مدنی «علی خیرجو» نیز بی دلیل با دستور مستقیم بازپرس نونهال بازداشت شده بود.

درحالی پرونده فعالین ملی مدنی آزربایجانی در اردبیل همچنان در بلاتکلیفی و بی خبری است که بیشتر بازداشتی های مربوط به عملیات آزاد سازی قاراباغ در اکثر شهرهای آزربایجان از جمله تبریز، اورمیه، رشت و تهران با قید وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی موقتا آزاد گشته اند.

عسگر اکبرزاده، علی خیرجو، مجتبی پروین، مرتضی پروین، مصطفی پروین،مهدی هوشمند،بهمن خیرجو و میثم جولانی فعالین ملی مدنی آزربایجانی ساکن اردبیل هستند که کماکان در زندان ما بین سرعین اردبیل «شام اسبی» در بازداشت بسر میبرند.

خاطر نشان سازیم حامد حیدری باریس، پرویز سیابی گرجان، حسین بالاخانی، سجاد جولانی، محمد جولانی فعالین ملی مدنی آزربایجانی محبوس در زندان مرکزی اردبیل بودند که با قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده اند.

بیشتر بخوانید

۲۵نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان / سونیا چراغی

منشا خشونت علیه زنان تبعیض است. در بین زنان ایرانی، بیشترین قربانی تبعیض زنان اقلیت‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *