خانه / آذربایجان / تداوم بی خبری از وضعیت واله زمانی فعال جنبش کارگری اهل اورمیه

تداوم بی خبری از وضعیت واله زمانی فعال جنبش کارگری اهل اورمیه

اؤیرنجی: واله زمانی، کارگر نقاش و فعال جنبش کارگری، اهل اورمیه از استان آزربایجان غربی به هپاتیت حاد مبتلاست، از ۹ خرداد ۱۴۰۱ زندانی است.

آخرین و تنها تماس وی از زندان، ۲۵ خرداد بود که در یک تماس تلفنی با مادرش گفت در بند ۲۴۰ اوین زندانی است. خانواده این فعال کارگری که به طور جدی نگران وضعیت سلامتی او هستند، در یک هفته اخیر از او بی‌خبرند.

واله زمانی روز ۹ خرداد توسط نیروهای امنیتی در اورمو بازداشت شد و پس از سه روز به زندان اوین منتقل شده است. زمانی پس از آن که برای معالجه بیماری حاد کبدی مورد عمل جراحی قرار گرفت، به هپاتیت نوع C مبتلا شد.

پزشکان مستقل با بررسی نتایج آزمایش‌های پزشکی او تأکید کرده‌اند او به‌شدت نیازمند مراقبت پزشکی و درمان است و تأخیر در دسترسی او به خدمات پزشکی و درمانی می‌تواند برای جان این زندانی سیاسی مهلک باشد.

صابر زمانی، برادر واله، و فریده محمدی مادر او در پیام هایی ویدیویی، اتهامات دستگاه‌های امنیتی به این فعال کارگری را به‌شدت رد کرده‌اند و خواستار آزادی فوری او هستند.

خانواده این فعال آزربایجانی ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت واله زمانی تاکید می کنند با توجه به وخامت وضعیت سلامتی واله زمانی، حکومت ایران مسئول هرگونه اتفاق ناگواری است که برای واله زمانی رخ دهد.

بیشتر بخوانید

تبریز؛ چهارمین مراسم سالگرد بزرگداشت استاد حسن دمیرچی

اؤیرنجى: مراسم چهارمین سالگرد درگذشت حسن هرگلی موزیسین و فعال ملی مدنی سرشناس آذربایجانی  در تبریز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *