جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / تذکرات جمعیت یارپاق آزربایجان غربی به کاندیداهای نمایندگی استان

تذکرات جمعیت یارپاق آزربایجان غربی به کاندیداهای نمایندگی استان

فضای انتخاباتی شهرها همچون دوره‌های انتخاباتی سالهای قبل مسائلی را در سطح شهر به وجود آورده که لازم دیدیم تا تذکراتی زیست محیطی به کاندیداها و طرفدارانشان داده شود:

۱_ رشد رسانه‌های دیجیتالی و تبلیغات به شیوه‌های مدرن، جایگزین مناسبی را برای تبلیغات کاغذی به وجود آورده است. تبلیغاتی که، نه تنها چهره شهرها را زشت می‌کند، بلکه بالا رفتن مصرف بی‌رویه کاغذ، هدر دادن منابع طبیعی و ثروتهایی است که قسمتی از آن متعلق به نسلهای آینده ماست.

۲_ ستادهای تبلیغاتی کاندیداها، شاهد بکارگیری گسترده ظروف یکبار مصرف ، شامل لیوانها و سفره‌ها و دیگر ظروف کاغذی و پلاستیکی هستند، که یکی از نمودهای آلوده کردن محیط زیستند .

۲_ راه‌‌بندانها در سطح خیابانهای شهرها و برخی آلودگیهای صوتی که باعث سلب آسایش عموم می‌گردد، در شرایط بحرانهای روحی شهروندان، سلامت روانی شهروندان را تهدید می‌نماید.

بیشک به صفر رساندن مسائل ذکر شده، میسر و قابل انتظار نیست، لاکن یادآوری حقوق شهروندان برای آنانی که تصمیم بر قانونگذاری بر مردم را دارند، موردی است که به عنوان یک سازمان‌مردم‌نهاد، لازم بر تذکر آن می‌بینیم. باشد آنانی‌که مدعی خدمتند حال شهرشان و محیط‌زیستشان را بیشتر دریابند.

جمعیت زیست محیطی یارپاق آذربایجان غربی

 

بیشتر بخوانید

نیایش چرنوبیل ، سوتلانا الکسیویچ ؛ در ایام قرنطینه کرونا زدگی کتاب بخوانیم. 

در روزهایی که ویروس کرونا جهان را درنوردیده و نگرانی‌های بسیاری رقم زده است، برخی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *