خبر فوری
خانه / اخبار / ترامپ: اجازه نمی‌دهیم ایران هیچگاه به سلاح اتمی دست یابد

ترامپ: اجازه نمی‌دهیم ایران هیچگاه به سلاح اتمی دست یابد

اؤیرنجى: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب۱۵ آذر/ ۶ دسامبر، بار دیگر به برجام حمله کرد و آن‌را توافقی وحشتناک خواند و تأکید کرد که آمریکا اجازه نخواهد داد ایران هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست یابد.

دونالد ترامپ که شامگاه پنجشنبه در جمع گروهی از یهودیان به مناسبت عید “حنوکای” یهودیان در کاخ سفید صحبت میکرد گفت: «سیاست‌های ایران در منطقه، ثبات منطقه را به خطر انداخته است. ما نباید بگذاریم بزرگترین حامی تروریسم در جهان به تسلیحات هسته‌ای دست یابد. ما نباید اجازه دهیم رژیمی که اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند و مدام شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد به سلاح اتمی دست یابد. مطمئن باشید که ما اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی بیفتد».

وی همچنین گفت: ما از توافق بسیار وحشتناک اتمی با ایران خارج شدیم؛ توافقی که اصلاً نمی‌بایست حاصل می‌شد و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌ایم؛ چنین تحریم‌هایی تا کنون تنها بر تعداد کمی از کشورهای جهان اعمال شده است.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر حمایت بدون چون‌وچرای آمریکا ازاسرائیل تأکید کرد و گفت: دولت من همواره در کنار اسرائیل خواهد ایستاد. وی همچنین به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم (بیت المقدس) اشاره کرد و گفت: «یک سال پیش در چنین روزهایی با انتقال سفارت آمریکا به اورشلیبم موافقت کردم؛ تصمیمی درست، چرا که اورشلیم، پایتخت واقعی اسرائیل است».

دونالد ترامپ ۶ دسامبر سال گذشته اورشلیم را به عنوان پایتخت کشور اسرائیل به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به این شهر را صادر کرد. این اقدام دونالد ترامپ خشم فلسطینی‌ها را درپی داشت.
فلسطینیان و بخش بزرگی از جامعه جهانی تأکید دارند که بخش شرقی اورشلیم که از ۵۱ سال پیش در کنترل اسرائیل است، باید پایتخت کشوری باشد.

بیشتر بخوانید

نظربایف، رئیس افتخاری مادام العمر شورای تورک شد

نورسلطان نظربایف رئیس جمهور سابق قزاقستان، به پیشنهاد رجب طیب اردوغان و با تصویب دیگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *