سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / ترامپ از خرابکاری روسیه در روند صلح کره شمالی ناخشنود است

ترامپ از خرابکاری روسیه در روند صلح کره شمالی ناخشنود است

اؤیرنجى : دولت آمریکا از عملکرد کشورهای دیگر در رابطه با تحریم‌های کره شمالی ناخشنود است. از این رو، آمریکا خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی شده است. انتقادها عمدتا متوجه روسیه است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرده است که برخی از کشورهای عضو سازمان ملل در ارتباط با تحریم‌های کره شمالی کارشکنی می‌کنند و هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل گفته است که این کشورها یا مانع از اجرای تحریم‌ها می‌شوند یا به شکلی این تحریم‌ها را دور می‌زنند.

به سخن دیگر، آمریکا از پیشبرد سیاست تحریم کره شمالی از سوی کشورهای دیگر ناراضی بوده و از این رو خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت شده است.

دویچه وله در گزارشی آورده است ؛نمایندگان دولت آمریکا در سازمان ملل مدعی شده‌اند که روسیه با اعمال فشار در تنظیم گزارش سازمان ملل درباره پیشبرد سیاست تحریم کره شمالی مداخله کرده و از این طریق موارد حاکی از نقض تحریم‌ها توسط شرکت‌های روسی را لاپوشانی کرده است.

این در حالیست که سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تازه‌ترین نامه خود به دونالد ترامپ خواستای دیدار دوباره با رئیس جمهوری آمریکا شده است.

یورونیوز نیز گزارش کرده است ؛سندرز لحن این نامه را «خیلی گرم» خواند و آن را «بسیار مثبت» ارزیابی کرد. وی تاکید کرد که دولت آمریکا تهیه مقدمات دیدار را آغاز کرده است. سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که این نامه «نشانه‌ جدیدی از پیشرفت در روابط» دو کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رژه نظامی اخیر کره شمالی که بدون موشک‌های قاره پیما برگزار شد اشاره کرد و آن‌را گامی مثبت در جهت غیرنظامی کردن شبه جزیره کره و خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ خواند.

سندرز برگزاری دیدار میان رهبران دو کشور را «مهم» خواند و گفت: «از آنجایی که در کره شمالی اغلب تصمیم‌ها را کیم جونگ اون می‌گیرد» ملاقات دوباره رئیس جمهوری آمریکا با وی اهمیت زیادی دارد.

 

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *