خانه / آذربایجان / ترسیم دیوارگرافی اعتراضی علیه آتش سوزیهای عمدی قاراداغ بر دیوارهای اردبیل + تصاویر

ترسیم دیوارگرافی اعتراضی علیه آتش سوزیهای عمدی قاراداغ بر دیوارهای اردبیل + تصاویر

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در اردبیل در ادامه فعالیتهای اعتراضی علیه رویدادهای نابودگر ثروتهای ملی آزربایجان اقدام به دیوارگرافی مفهومی کردند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین ملی آزربایجانی و به استناد از تصاویر منتشره ؛ در این دیوار‌گرافی درختی با نام قاراداغ آتش گرفته‌ که تپش قلبش به شماره افتاده و زیر آن نوشته شده ” آتش تفکرات تبعیض آمیز مرکز گرایان بر جان جنگلهای قاراداغ “ !

در روزهای گذشته دیوار نویسی گسترده‌ای در اردبیل علیه آتش‌سوزیهای اخیر جنگلهای قاراداغ صورت گرفته است.

از روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ خبری منتشر شد که آتش‌سوزیهای عمدی در جنگلهای قاراداغ شروع شده و این در حالی بود که این مسئله با بی‌تفاوتی مسئولین محلی و عدم پوشش خبری از سوی رسانه‌های رسمی کشور همراه شد.
شعاع آتش‌سوزی چنان گسترده گشت که مقامات محلی از نابودی بیش از سیصد هکتار از جنگلهای منطقه پرده برداشتند.

خبری که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تیتر مهار آتش و جایگزینی خبرِ آتش‌سوزی‌های آمازون به حاشیه رانده شد.

و این در حالی بود که با حضور تعدادی خبرنگار مستقل در جنگلهای قارادغ و انعکاس خبری از عمق فاجعه زیستی محیطی پیش‌آمده، شبکه‌های اجتماعی آزربایجان را یکدست به واکنش کشاند.

اعتراضاتی که منجر به اعتراف مقامات منطقه‌ای همچون فرمانده سپاه عاشورا مبنی بر تاکید بزرگی عمق فاجعه آتش‌سوزی کرده که میزان آن به بیش از ۱۶۰۰ هکتار عنوان شد.

بنا به گزارشهای مستند خبرنگاران مستقل که جهت انتشار دقیق اخبار این اقدام خرابکارانه بازداشت و لوازم خبریشان نیز ضبط گردیده ، سرانجام اهالی ده‌ها روستا و فعالین مدنی از شهرهای مختلف آزربایجان با تلاش شبانه‌روزی و بدون داشتن امکانات آتش‌نشانی موفق به مهار بخش عمده‌ای از این آتش سوزی شدند.

لازم به ذکر است؛ در ماه‌های گذشته نیز اقدام به قطع گسترده درختان در دل این جنگلها که با مجوزهای رسمی و دولتی صورت می گرفت اعتراضات زیاد منطقه‌ای را سبب گشت.

بیشتر بخوانید

واریز ۶۶ میلیارد تومان در طی یک روز به‌ حساب گماشتگان مجلس فرمایشی رژیم ایران!

اؤیرنجى : شانزدهم تیرماه در بحبوحه ی مطالبه‌گری کارگران بازنشسته برای دریافت چند صد هزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *