خانه / اخبار / ترویست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ و رژیم اسد در سوریه به توافق نظامی دست یافتند

ترویست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ و رژیم اسد در سوریه به توافق نظامی دست یافتند

اؤیرنجى : گفته می شود که ۱۳۰۰ عضو گروه های تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ  در چارچوب همکاری نظامی این گروه با رژیم بشار اسد در برابر نقشه راه منبج ترکیه و آمریکا به حلب اعزام شدند.

به گزارش اؤیرنجى ؛این توافق بین رژیم جنایتکار بشار اسد و گروهک های منسوب به اکراد تروریست و تقویت قوای نظامی فی مابین، در برابر نقشه راه ترکیه و آمریکا برای اخراج اعضای این گروه از منبج صورت می گیرد و در این راستا، حدود ۱۳۰۰ تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ به منظور پشتیبانی از عملیات احتمالی رژیم اسد علیه مخالفانش به حلب اعزام شدند.

گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ و رژیم اسد در چارچوب تماس‌های پیشین خود در باره موضوعاتی از قبیل همکاری نظامی علیه ترکیه و استقلال اقتصادی مناطق تحت اشغال این گروه بحث و گفتگو کردند.

این تروریست‌ها به همراه شبه‌نظامیان خارجی تحت حمایت ایران در عملیات احتمالی نیروهای رژیم اسد در مناطق حیان، عندان، حریتان، عریمه، معاره الارتیق و داره عزه حومه غربی استان حلب که تحت کنترل مخالفان قرار دارد، شرکت خواهند کرد.

عناصر پ.ک.ک/ی.پ.گ قصد دارند با شرکت در این عملیات مناطق مرزی شهرستان عفرین در بخش شمال غربی حلب را که در چارچوب عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه پاکسازی شده بود، مجددا اشغال کنند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز طی گزارشی در ۱۶ ژوئیه گذشته با اشاره به افزایش تماس‌های رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ، اعلام کرد که طرفین بر سر واگذاری کنترل برخی سدها و نیروگاه های تولید انرژی از پ.ک.ک/ی.پ.گ به رژیم اسد به توافق رسیدند.

مقامات رژیم اسد و تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ ماه گذشته در دمشق در مورد مدیریت مناطق تحت اشغال این گروه دیدار کردند.

براساس نقشه میدانی سوریه حدود ۵۹ درصد خاک سوریه تحت کنترل رژیم اسد و حدود ۲۷٫۷ درصد این کشور نیز تحت اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد.

بیشتر بخوانید

به پاس زحمات نظر بایف ؛ پایتخت قزاقستان از این پس “نورسلطان” نامیده شد!

اؤیرنجى ؛ آستانه، پایتخت قزاقستان را از این پس باید «نورسلطان» بنامیم. این تغییر نام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *